"Kolejorz" rozpoczyna szkolenie dziewczynek

"Kolejorz"...
- Pierwsze zajęcia trzeba ocenić bardzo pozytywnie. Do treningu przystąpiło 20 dziewczynek, które bardzo szybko przyswoiły podstawowe elementy piłkarskie - mówi Błażej Czyżewski, koordynator ds. sportu Lech Poznań Football Academy.

Kolejorz właśnie rozpoczął szkolenie dziewczynek, które chcą grać w piłkę nożną z kolejowym herbem na piersi. Na razie oferta Lech Poznań Football Academy jest skierowana do najmłodszych miłośniczek futbolu, jednak o tym ile będzie grup i w jakim wieku, będzie można poinformować dopiero po zakończeniu naboru. - Nasze zajęcia są przeznaczone dla dziewczynek od 7. do 12. roku życia. W tym momencie powstała grupa naborowa, jednak cały czas można się zgłaszać i przychodzić na pierwsze zajęcia treningowe. Dopiero po okresie naborowym powstaną grupy docelowe z uwzględnieniem wieku zawodniczek i umiejętności sportowych - mówi Błażej Czyżewski.

Zainteresowanie piłką nożną wśród płci żeńskiej cały czas wzrasta. Od teraz najmłodsze przedstawicielki będą mogły spróbować swoich sił w treningu piłkarskich. Dziewczynki będą mogły już nie tylko kibicować Kolejorzowi, ale także stać się częścią wielkiej futbolowej rodziny. - Pomysł na stworzenie grupy kobiecej w Lechu Poznań pojawił się już 2 lata temu. Dziś nadszedł czas, żeby plan ten zrealizować. Cieszy nas duże zaangażowanie dziewczyn, które dzisiaj postawiły pierwsze piłkarskie kroki przy Bułgarskiej - dodaje Czyżewski.

Zawodniczki trenować będą na BT4, boisku z naturalną trawą przy INEA Stadionie. Treningi odbywać się będą w poniedziałki i środy o godzinie 17:30. - Serdecznie zapraszamy do zapisów i liczymy, że grupa Dziewczynek Lecha cały czas będzie się rozrastać w strukturach Lech Poznań Football Academy - kończy koordynator ds. sportu LPFA.


fot. Marcin Rajczak
fot. Marcin Rajczak

fot. Marcin Rajczak
fot. Marcin Rajczak

fot. Marcin Rajczak
fot. Marcin RajczakZobacz także:
Wołodymir Kostewicz piłkarzem "Kolejorza" Kostewicz na testach w Lechu Puchacz podpisał nowy kontrakt z Lechem Oskar dla Lecha - umowa z nowym przewoźnikiem podpisana Serafin z nowym kontraktem w Poznaniu Bjelica chce odbudować kolejnego napastnika "Kolejorza"

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |