"Zygzak" rozpocznie mecz Lecha z Cracovią

"Zygzak"...
Piątkowe spotkanie ligowe Lecha Poznań rozpocznie symboliczne wydarzenie. Mecz Kolejorza z Cracovią zacznie bardzo zasłużony dla Wojska Polskiego, 96-letni generał Jan Podhorski.

Wszystko ze względu na odbywające się 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji w piątkowy wieczór na INEA Stadionie zasiądą wojskowi m.in. z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, a piłkarze wyjdą na poznańską murawę ubrani w biało-czerwone szaliki. Chwilę później, generał Jan Podhorski symbolicznie rozpocznie ekstraklasowe starcie Lecha Poznań z Cracovią. Będzie to doskonała okazja do tego, aby wsparciem z trybun uczcić wszystkich żołnierzy zasłużonych dla polskiego wojska.

- Ze względu na swoje pochodzenie generał Podhorski, jest osobą bardzo mocno związaną z Poznaniem. Młodzież oraz kibice piłkarscy traktują go jako wielki autorytet. Przy okazji uroczystości związanych z patriotycznymi rocznicami, zawsze witany jest owacjami na stojąco. Liczymy, że podobnie będzie w piątek, gdy symbolicznie rozpocznie spotkanie Lecha Poznań z Cracovią - mówi Wojciech Terpiłowski, kierownik działu reklamy i promocji.

Mimo swojego sędziwego wieku generał Jan Podhorski jest osobą bardzo żwawą. Zawsze pozytywnie wypowiada się na temat kibiców oraz ich akcji stadionowych. Wielokrotnie podkreślał, że nikt inny nie potrafi dbać o pamięć powstańców tak jak fani piłkarscy. - Generał podziwia wszystkie akcje patriotyczne, mające na celu upamiętnienie zasłużonych Polaków - dodaje Terpiłowski.

Kolejnym bohaterem, który pojawi się na INEA Stadionie jest major Ludwik Misiek, pseudonim Robert. Były żołnierz Armii Krajowe właśnie w dzień meczu Lecha z Cracovią będzie obchodzić swoje… 90 urodziny! Major Misiek cały czas bardzo aktywnie prowadzi działalność historyczną, odbywając liczne spotkania z młodzieżą. Poprzez swoje opowieści stara się zainteresować młodsze pokolenia historią powojenną oraz pokazać jak ważna jest pamięć o poległych w czasie walk żołnierzach. „Robert” jest również znany wszystkim poznańskich kibicom. Kilka lat temu uczestniczył w spotkaniu organizowanym przez Wiarę Lecha. Zaproszeni wówczas kombatanci opowiadali licznie zgromadzonej widowni o działaniach podziemia w trakcie II Wojny Światowej na terenie Wielkopolski.

- Bardzo cieszymy się, że obaj weterani odpowiedzieli na nasze zaproszenie i pojawią się na najbliższym meczu Kolejorza. Udział takich legend jak generał Podhorski i major Ludwik Misiek jest dla nas bardzo ważny - kończy kierownik reklamy i promocji.


fot. Lech Poznań / Mateusz...
fot. Lech Poznań / Mateusz SzymanderaZobacz także:
LOTTO Ekstraklasa: zwycięstwo Ruchu na zakończenie 23. kolejki LOTTO Ekstraklasa: Bruk-Bet Termalica remisuje z Legią! LOTTO Ekstraklasa: Górnik "rzutem na taśmę" pokonuje Piasta LOTTO Ekstraklasa: Wisła pokonuje Jagiellonię! LOTTO Ekstraklasa: sześć bramek w Gdańsku! LOTTO Ekstraklasa: Wisła Płock lepsza od Zagłębia!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |