14. Krakowski Festiwal Górski już w ten weekend

W najbliższy weekend, w dniach od 2 do 4 grudnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbędzie się 14. edycja najważniejszego święta miłośników gór - Krakowski Festiwal Górski.

Szczegółowy program imprezy znajduje się na stronie http://kfg.pl/14-kfg/program/

Wśród tegorocznych gości wystąpią m.in. legenda światowego wspinania - Lynn Hill, jeden z najwszechstronniejszych i najciekawszych brytyjskich wspinaczy - Tim Emmet, młody, lecz niezwykle utalentowany Kanadyjczyk - Marc-Andre Leclerc oraz tegoroczny zimowy zdobywca Nanga Parbat, czołowy baskijski himalaista Alex Txikon. Dołączą do nich rodzimi wybitni wspinacze i alpiniści - o swoich dokonaniach opowiedzą m.in. Kinga Ociepka-Grzegulska, Piotr Schab, Karolina Ośka, duety Łukasz Dudek i Jacek Matuszek, Małgorzata Jurewicz i Józef Soszyński oraz paralotniarz i uczestnik Red Bull X-Alps - Paweł Faron. Na krakowskiej scenie nie zabraknie także Andrzeja Bargiela, który w rekordowym czasie skompletował w tym roku Śnieżną Panterę.

Na festiwalowym ekranie zobaczymy najlepsze kino górskie z całego świata, pojawi się także wiele premier. Filmy będą prezentowane w ramach Międzynarodowego Konkursu Filmowego i Konkursu Filmu Polskiego. Obrazy oceni jury w składzie: Marcin Jamkowski, Marcin Koszałka, Łukasz M. Maciejewski oraz Krzysztof Spór. Podczas festiwalu odbędą się spotkania autorskie z Dariuszem Kortko i Marcinem Pietraszewskim - autorami biografii Jerzego Kukuczki „Kukuczka”, Piotrem Tomzą i Dominikiem Szczepańskim - autorami „Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia”, oraz Moniką Rogozińską - autorką książki „Lot koło Nagiej Damy”. Wreszcie z historią narciarstwa, czyli „Magią nart” przyjedzie do Krakowa Beata Słama (współautorka publikacji, obok Wojciecha Szatkowskiego).

Przez trzy dni festiwalu odbędzie się wiele warsztatów, prowadzonych przez specjalistów, instruktorów i przewodników. Ich tematyka będzie różnorodna - od treningu dla wspinaczy, przez analizę wypadków zimowych w Tatrach, przygotowanie kondycyjne do wypraw wysokogórskich, po skitouring i warsztaty lawinowe. Na warsztaty wstęp wolny!

Zostaną zaprezentowane także dwie wystawy. Pierwsza - fotograficzna, będzie przedstawiała pierwszą zimową wyprawę na K2 z przełomu lat 1982-1983 pod kierownictwem Andrzeja Zawady. Druga wystawa to z kolei prezentacja prac malarki Ewy Marii Romaniak.

W przerwach między spotkaniami, prelekcjami, filmami i warsztatami czas na zakupy - na kiermaszu sprzętu i odzieży outdoorowej wystawi się kilkadziesiąt marek z setkami produktów w najlepszych cenach. To największy tego typu kiermasz w Polsce. 

Festiwalowi towarzyszyć będą zawody KFG Krak’em All. Na finały zaprasza w niedzielę 4 grudnia Centrala Ruchu Avatar.

Więcej informacji o festiwalu, pełen program i opis wszystkich wydarzeń znajduje się na stronie: www.kfg.pl. 

Na 14. Krakowski Festiwal Górski zapraszają: wspinanie.pl, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, TKN Wagabunda oraz magazyn Góry.


Zobacz także:
Grand Prix 14. Krakowskiego Festiwalu Górskiego przyznane! Polscy wspinacze na 14. Krakowskim Festiwalu Górskim 14. Krakowski Festiwal Górski rozpocznie się za mniej niż miesiąc

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |