14. Krakowski Festiwal Górski rozpocznie się za mniej niż miesiąc

Już za niespełna miesiąc odbędzie się 14. edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Jak co roku na ekranie zobaczymy najlepsze kino górskie z całego świata.

Legenda światowego wspinania - Lynn Hill, jeden z najwszechstronniejszych i najciekawszych brytyjskich wspinaczy - Tim Emmet, młody, lecz niezwykle utalentowany Kanadyjczyk - Marc-Andre Leclerc, oraz tegoroczny zimowy zdobywca Nanga Parbat, czołowy baskijski himalaista Alex Txikon - oto gwiazdy 14. Krakowskiego Festiwalu Górskiego, który odbędzie się w dniach 2–4 grudnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Do zagranicznych gości dołączą rodzimi wspinacze, którzy coraz odważniej doganiają światową wspinaczkową czołówkę. Wśród nich o swoich dokonaniach opowiedzą m.in. Kinga Ociepka-Grzegulska, Piotr Schab, Karolina Ośka, duet Łukasz Dudek - Jacek Matuszek oraz Małgorzata Jurewicz i Józef Soszyński. 

Na krakowskiej scenie nie może także zabraknąć Andrzeja Bargiela, który w błyskotliwym stylu i rekordowym czasie skompletował Śnieżną Panterę.

Na festiwalowym ekranie zobaczymy najlepsze kino górskie z całego świata. Filmy będą prezentowane w ramach Międzynarodowego Konkursu Filmowego i Konkursu Filmu Polskiego. Przypominamy, że cały czas można przesyłać swoje propozycje na Konkurs Filmu Polskiego. Termin mija 14 listopada!

To jednak nie koniec spotkań z kulturą górską. Mocną reprezentację będzie miała także literatura. Podczas festiwalu odbędą się spotkania między innymi z Dariuszem Kortko i Marcinem Pietraszewskim - autorami biografii Jerzego Kukuczki „Kukuczka”, Piotrem Tomzą i Dominikiem Szczepańskim - autorami „Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia”, oraz Moniką Rogozińską - autorką książki „Lot koło Nagiej Damy”. Wreszcie z historią narciarstwa, czyli „Magią nart” przyjedzie do Krakowa Beata Słama (współautorka publikacji, obok Wojciecha Szatkowskiego).

Będzie też cały wachlarz warsztatów, w tym znane już bywalcom KFG prezentacje Holimedica i Motion Lab, którym wielu naszych czołowych wspinaczy zawdzięcza świetną kondycję fizyczną.

A w przerwach między spotkaniami, prelekcjami, filmami i warsztatami przyda się chwila oddechu na kiermaszu sprzętu i odzieży outdoorowej, gdzie zaprezentują się czołowe polskie i zagraniczne marki.

Festiwalowi towarzyszyć będą zawody KFG Krak’em All. Na finały zaprasza w niedzielę 4 grudnia Centrala Ruchu Avatar.

Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie: www.kfg.pl. 
Zobacz także:
Grand Prix 14. Krakowskiego Festiwalu Górskiego przyznane! 14. Krakowski Festiwal Górski już w ten weekend Polscy wspinacze na 14. Krakowskim Festiwalu Górskim

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |