19. Volvo Gdynia Sailing Days - 252 zawodników rozpoczęło rywalizację w klasie Optimist

252 młodych zawodników rozpoczęło w czwartek 28 czerwca zmagania w Pucharze Trenerów YKP w klasie Optimist.

Od środy w regatach Volvo Gdynia Sailing Days ścigają się natomiast przedstawiciele klasy 29er - skiffiści rywalizują w Pucharze Europy.

Wśród najmłodszych żeglarzy najlepiej sobie na razie radzi 13-letni Konrad Wlazłowski (YKP Gdynia), który wygrał dwa czwartkowe wyścigi, był też drugi i siódmy. Na drugiej pozycji plasuje się młodszy o rok Witold Onisk (UKS Fir Warszawa), a trzeci jest liczący 10 lat Piotr Trella (MKŻ Arka Gdynia). Najwyżej sklasyfikowana dziewczyna, 12-letnia Natasha Anolik (OPTI CWM Gdynia), zajmuje szóste miejsce.

W klasie 29er prowadzenie po pierwszym dniu stracili Brytyjczycy Ewan Wilson i Fin Armstrong, którzy zajmują trzecią lokatę. W czwartek świetnie natomiast żeglowali trzeci po środowych startach Ville Korhonen i Robin Berner. Finowie wygrali trzy z pięciu wyścigów i znajdują się na czele stawki 37 duetów. Drugą pozycję utrzymali Nowozelandczycy Sebastian Lardies i Scott McKenzie.

Spadek w klasyfikacji generalnej zanotowała najlepsza polska załoga. Po pierwszym dniu Mikołaj Chłopek i Mateusz Kruczyński (YKP Gdynia) zajmowali czwartą lokatę, ale w czwartek dali się wyprzedzić kolejnym trzem konkurentom. W Pucharze Europy ściga się 10 polskich ekip.

- Po pierwszym dniu rywalizacji byliśmy w miarę zadowoleni. Teraz humory nam nie dopisują, ale wiemy, jakie popełniliśmy błędy i co trzeba poprawić. Za nami dopiero półmetek regat i jeszcze wszystko jest do odrobienia - podkreślili Mikołaj Chłopek.

Na 20. pozycji znajduje się Wiktoria Lehmann (rok temu w regatach Volvo Gdynia Sailing Days zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy juniorów do lat 17 w klasie Laser Radial) i Maja Micińska (YKP Gdynia), a na 23. Paweł Jakubowski i Bartosz Łowicki (Nauticus Yacht Club Olsztyn).

- Te regaty są ostatnią krajową eliminacją mistrzostw świata ISAF, które w lipcu odbędą w Teksasie, a szansę wyjazdu do Stanów Zjednoczonych mają trzy dziewczęce załogi. Na razie jest dobrze, ale wiem, że będzie lepiej - zapewniła Wiktoria Lehmann.

Zwycięzców tych konkurencji poznamy w sobotę.


fot. Robert Hajduk /...
fot. Robert Hajduk / gdyniasailingdays.org

fot. Robert Hajduk /...
fot. Robert Hajduk / gdyniasailingdays.orgZobacz także:
19. Volvo Gdynia Sailing Days - za nami trzy konkurencje Rozpoczęła się 19. edycja Volvo Gdynia Sailing Days Volvo Gdynia Sailing Days 2016 - dzień jedenasty Volvo Gdynia Sailing Days 2016 - dzień dziesiąty Volvo Gdynia Sailing Days 2016 - dzień dziewiąty

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |