28. Zimowa Uniwersjada w Ałmatach otwarta!

28. Zimowa Uniwersjada w...
28. Zimowa Uniwersjada oficjalnie rozpoczęta! W ultranowoczesnej hali lodowej Ałmaty Arena zakończyła się ceremonia otwarcia studenckiego sportowego święta. Chorążym reprezentacji Polski był skoczek narciarski Jakub Kot.

- Bycie chorążym to dla mnie wielki zaszczyt. Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w mojej czwartej uniwersjadzie - mówi Kot.

W ceremonii uczestniczył prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew, którzy rządzi krajem od momentu rozpadu Związku Radzieckiego. Efektowna ceremonia robiła duże wrażenie, a swoim rozmachem nie ustępowała otwarciom innych wielkich imprez sportowych, choćby igrzyskom olimpijskim.

Reprezentacja Polski w bardzo licznym składzie maszerowała w paradzie sportowców po Paragwaju. Ostatecznie w Ałmatach swoje reprezentacje wystawiło 55 państw.

Na trybunach byli obecni m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski, pełniący obowiązki ambasadora w stolicy Kazachstanu, Astanie, Andrzej Skrzydło oraz konsul RP w Ałmatach Radosław Gruk.

W poniedziałek polscy sportowcy mają zaplanowane pierwsze starty. Pierwsi z biało-czerwonych zaprezentują się reprezentanci w narciarstwie alpejskim, biegach narciarskich i snowboardzie.

Zdjęcia z ceremonii otwarcia - ZOBACZ
Zobacz także:
28. Zimowa Uniwersjada w Ałmatach zakończona! Uniwersjada Ałmaty 2017: końcowa klasyfikacja medalowa Uniwersjada Ałmaty 2017: triumf Rosjan w hokeju na lodzie Uniwersjada Ałmaty 2017: Pradziad czternasty w biegu masowym na 30 km Uniwersjada Ałmaty 2017: podsumowanie występów Polaków w dniu 7 lutego Uniwersjada Ałmaty 2017: klasyfikacja medalowa po dziewiątym dniu

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |