5150 Warsaw Triathlon - Wielki triathlon wraca do stolicy!

5150 Warsaw Triathlon -...
5150 Warsaw Triathlon, czyli młodszy brat legendarnego IRONMANA zadebiutuje w stolicy już 12 czerwca.

Zawodnicy zmierzą się z trasą o długości 1500 metrów pływania, 40 kilometrów na rowerze i 10 biegu przy aplauzie tysięcy warszawiaków. Meta na Placu Teatralnym. 

Historia triathlonu w Warszawie sięga połowy lat 80tych. Wtedy zorganizowano pierwsze zawody w stolicy. Od tamtej pory z przerwami wracał w różnych odmianach. Teraz wraca w wielkim wydaniu. Ponad 1000 zawodników, trasa na głównych arteriach miasta i meta na Placu Teatralnym. To po prostu trzeba zobaczyć - mówi Michał Drelich, organizator zawodów. 

Organizacja 5150 Warsaw Triathlon to również ogromna promocja dla miasta. Zawody znajdują się w kalendarzu World Triathlon Corporation, dzięki czemu promowane są na całym świecie. W Polsce, kibice będą mogli śledzić zmagania zawodników za pośrednictwem TVP oraz relacji na TriathlonPoland.tv. 

Triathlon z roku na rok staje się w Polsce coraz bardziej popularny. Wielu mieszkańców stolicy to triathloniści. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i dać szansę wystartować „na własnym podwórku” przed oczami rodzin, sąsiadów, kolegów i koleżanek z pracy. Zachęcam warszawiaków do wyjścia na ulice i dopingowania triathlonistów. To dobra rozgrzewka przed wieczornym, pierwszym meczem Polaków na EURO 2016 we Francji - mówi Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy. 

Więcej informacji oraz program imprezy dostępny jest na stronie www.5150warsaw.com oraz na www.facebook.com/5150warsaw. 

Partnerem strategicznym 5150 Warsaw Triathlon jest m.st. Warszawa.
Zobacz także:
5150 Warsaw Triathlon najlepszą imprezą w stolicy? 5150 Warsaw Triathlon wraca w 2017 roku! Elliot Smales i Paulina Kotfica najlepsi w 1. edycji 5150 Warsaw Triathlon 5150 Warsaw Triathlon - zakochaj się w triathlonie! 5150 Warsaw Triathlon: Treningi pływackie w wodach otwartych

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |