Adam Borbely zasili szeregi "Nafciarzy"

Adam Borbely zasili szeregi...
Bramkarz Telekom Veszprém Adam Borbely po zakończeniu obecnego sezonu dołączy do ekipy Nafciarzy. SPR Wisła Płock podpisała z 21-letnim graczem z Węgier dwuletni kontrakt.

Adam Borbely (197 cm, 114 kg) przygodę z piłką ręczną zaczął w wieku dziewięciu lat w swoim rodzinnym mieście Debreczynie i już jako junior został zawodnikiem Veszprém. W 2013 wziął udział w Mistrzostwach Świata juniorów, a rok później w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. W sezonie 2014/2015 został wypożyczony do zespołu Balatonfüredi (30 występów), a rok później Grundfos Tatabánya (35 występów), po czym wrócił do Telekom Veszprém, gdzie obecnie o miejsce w składzie rywalizuje z Rolandem Miklerem oraz Mirko Aliloviciem. Mimo to regularnie występuje w rozgrywkach SEHA Liga, a także znalazł się w szerokiej kadrze Węgier na właśnie zakończone Mistrzostwa Świata 2017 we Francji.

- W przypadku bramkarza poszliśmy w podobnym kierunku, co z Rodrigo Corralesem, który dołączył do ORLEN Wisły jako gracz praktycznie anonimowy, a bardzo szybko stał się bardzo ważnym ogniwem zespołu - komentuje transfer Węgra trener Piotr Przybecki - Ádám jest graczem młodego pokolenia węgierskiej piłki ręcznej, z którym wiązane są spore nadzieje. Wspólnie z trenerem bramkarzy Arturem Góralem uznaliśmy, że może nam pomóc. Jeszcze zanim trafił do Veszprém w barwach Grundfos Tatabánya rozegrał bardzo dobry sezon. Oczywiście jest to młody bramkarz, który jeszcze musi się trochę uczyć i przede wszystkim grać, ale jednocześnie jest to bardzo pracowity człowiek, nastawiony na odniesienie sukcesu i gotowy na to, aby opuścić Veszprém i rozwijać się dalej w ORLEN Wiśle.

- Uważam ten transfer za duży krok naprzód w mojej karierze - mówi Adam Borbely - To dla mnie olbrzymia szansa na dalszy rozwój z korzyścią dla mnie, jak i ORLEN Wisły Płock. Uważam się za osobę pracowitą i dysponującą potencjałem, który pozwala mi na grę na wysokim poziomie. Niestety nie mogłem do tej pory pokazać tego w moim obecnym klubie i między innymi dlatego zdecydowałem się na zmianę otoczenia. Jestem w wieku, w którym mogę szybko podnosić swoje umiejętności i osiągnąć wysokim poziom, dlatego uważam, że Płock jest idealnym miejscem dla mnie. Jestem bardzo podekscytowany możliwością gry w ORLEN Wiśle od nowego sezonu. Mam nadzieję, że przyczynię się do odnoszenia dobrych wyników w kolejnych sezonach.

Adam Borbely to trzeci zawodnik, który dołączy do ORLEN Wisły w sezonie 2017/2018. Wcześniej kontrakty podpisali Przemysław Krajewski (KS Azoty Puławy) oraz Nemanja Obradović (Metalurg Skopje).


Zobacz także:
Velux EHF Liga Mistrzów: Telekom za mocny dla płocczan Marko Tarabochia z nowym kontraktem Velux EHF Liga Mistrzów: Orlen Wisła wygrywa z Bjerringbro-Silkeborgiem! Velux EHF Liga Mistrzów: porażka Orlen Wisły z Flensburgiem PGNiG Superliga: wyjazdowe zwycięstwa Orlen Wisły i Gwardii

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |