Agnieszka Rusin i Piotr Tokarczyk mistrzami Polski w big air

W piątek, 16 marca 2018 roku w snowparku w Białce Tatrzańskiej rozegrane zostały snowboardowe Mistrzostwa Polski w konkurencji big air.

Wśród kobiet po tytuł mistrzowski sięgnęła Agnieszka Rusin z klubu AZS AWF Katowice, natomiast u mężczyzn złotym medalistą krajowego czempionatu został jej klubowy kolega Piotr Tokarczyk.

W deszczowej pogodzie snowboardziści rywalizowali w Mistrzostwach Polski w Białce Tatarzańskiej w konkurencji big air. Zmagania mężczyzn zdominowali reprezentanci klubu AZS AWF Katowice, którzy zgarnęli wszystkie medale. Mistrzem Polski został Piotr Tokarczyk. Srebrny medal wywalczył Jan Jaromin, natomiast brąz zdobył Stanisław Bartoszek. - W piątek panowały bardzo ciężkie warunki. Deszcz, który padał cały dzień, sprawiał, że lądowania były bardzo miękkie, tzw. "kasza na lądowaniu" - wyjaśnia świeżo upieczony mistrz Polski. - Dzisiejszego dnia tak naprawdę wygrało doświadczenie. W tak trudnych warunkach trzeba nieco inaczej się zachowywać podczas wykonywania swojego przejazdu niż jakby miało to miejsce w twardych warunków. Można powiedzieć, że jeden mały błąd mógł wykluczyć mnie z zawodów - dodaje. - W eliminacyjnym pierwszym skoku wykonałem 720, a w drugim 1080. Standardowo zazwyczaj robię 1080, a później 1440, ale niestety na Mistrzostwach Polski nie mogłem tego wykonać, ponieważ skocznia była za mała. Bałem się trochę, że rotacja 1080 może nie wyjść mi perfekcyjny, dlatego stwierdziłem, że do finału powinny wystarczyć mi te triki i tak też się stało - podsumowuje Piotr Tokarczyk.  

Finałowa ósemka MP mężczyzn

1. Piotr Tokarczyk - AZS AWF Katowice
2. Jan Jaromin - AZS AWF Katowice 
3. Stanisław Bartoszek - AZS AWF Katowice
4. Patryk Urbański - AZS Zakopane
5. Jakub Zawada - KS Freestyle Club
6. Bartłomiej Bratko - AZS AWF Katowice
7. Michał Ligocki - KS Freestyle Club
8. Jakub Owczarek - KS Freestyle Club

Finałowa czwórka MP kobiet

1. Agnieszka Rusin - AZS AWF Katowice
2. Martyna Maciejewska - KS Freestyle Club 
3. Karolina Szewczyk - AZS AWF Katowice
4. Katarzyna Chowaniec - AZS AWF Katowice

W Mistrzostwach Polski Młodzików w konkurencji big air zwyciężyli reprezentanci KS Freestyle Club Maja Orlik oraz Jan Golinczak.

Podium kobiet:

1. Maja Orlik - KS Freestyle Club
2. Krystyna Szpor - UKS Silesia - Chełm Śląski 
3. Hanna Borowiak - Wrocławski Klub Snowboardowy

Podium mężczyzn:

1. Jan Golinczak - KS Freestyle Club
2. Jan Zabłocki - KS Freestyle Club
3. Franciszek Lubiński - KS Freestyle Club

W sobotę w Białce Tatarzńskiej w ramach Mistrzostw Polski snowboardziści rywalizować będą w konkurencji slopestyle.  Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |