Akademicka Reprezentacja Polski na 28. Zimową Uniwersjadę już po ślubowaniu!

Akademicka Reprezentacja...
62-osobowa ekipa sportowców będzie reprezentować Polskę na 28. Zimowej Uniwersjadzie w Ałmatach. W piątek w warszawskim Domu Polonii Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” odbyła się ceremonia ślubowania i pożegnania reprezentacji.

W imieniu sportowców treść ślubowania odczytał skoczek narciarski Jakub Kot, któremu asystował multimedalista uniwersjadowy Adam Cieślar. Reprezentację żegnali m.in. przedstawiciele Ministerstwa Sportu, współgospodarza uroczystości Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” oraz partnerów Akademickiej Reprezentacji Polski - firmy Polpharma i marki Dare2be.

Gościem specjalnym uroczystości był ambasador Kazachstanu w Polsce Altay Abibullayev. - To jest bardzo ważne wydarzenie we współczesnej historii Kazachstanu. Przywiązujemy do tego bardzo dużą wagę. Kazachstan przeznaczył bardzo duże środki, i finansowe, i nie finansowe, by dobrze zorganizować to sportowe święto - powiedział ambasador Abibullayev.

Uniwersjada w Ałmatach rozpocznie się w niedzielę uroczystą ceremonią otwarcia, która odbędzie się w ultranowoczesnej hali lodowej Ałmaty Arena. Pierwsi polscy sportowcy mają zaplanowane starty na poniedziałek.

Galeria zdjęć - ZOBACZ
Zobacz także:
28. Zimowa Uniwersjada w Ałmatach otwarta! Polska flaga już powiewa w wiosce uniwersjadowej w Ałmatach Skład reprezentacji Polski na Zimową Uniwersjadę Ałmaty 2017 XXVIII Zimowa Uniwersjada Ałmaty 2017 (zapowiedź)

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |