Akademickie MŚ w unihokeju: porażki polskich drużyn

Obie reprezentacje Polski uczestniczące w rozgrywanych w Łodzi Akademickich Mistrzostwach Świata w unihokeju przegrały w czwartek swoje mecze. Szanse medalowe zachowała już tylko żeńska drużyna.

Polki w czwartek zderzyły się z bardzo mocnym rywalem z Finlandii i wysoko przegrały 1:21. Mecz fatalnie się dla nich zaczął, bo już w 15. sekundzie rywalki objęły prowadzenie. - Niestety, w starciu z takimi zespołami trzeba być skoncentrowanym od samego początku - powiedziała kapitan Polek Agnieszka Kozanecka.

Finlandia to zespół ze ścisłej światowej czołówki, a w Łodzi mierzy w złoty medal. Finki wyraźnie górowały nad Polkami, choć gospodynie turnieju nadzwyczaj często przedostawały się pod bramkę rywalek.

Przy stanie 0:3 biało-czerwone zdobyły gola, ale - jak się później okazało - była to bramka honorowa. – Szkoda, bo naprawdę miałyśmy okazje, by strzelić kolejne – dodała Kozanecka. 

- Nigdy jeszcze w meczu z zespołem z TOP4 nie mieliśmy tylu szans bramkowych, co w tym spotkaniu. Finki są zespołem z czołówki światowej, więc zdecydowałem, że będziemy grali wyżej, starając się atakować. W tym turnieju nie ma znaczenia, czy przegrywa się mecz jednym, czy dwudziestoma golami – mówił po meczu trener Polek Christer Bertilsson.

W piątek rano polski zespół zagra o awans do półfinału z Singapurem. - Mogę prawie obiecać, że wygramy. A co będzie później? Prawdopodobnie czeka nas mecz o medal ze Szwecją. To jest też dobry zespół, ale nie tak mocny, jak Finlandia – dodał.

Po Polkach na boisko hali w Zatoce Sportu wyszli Polacy, którzy walczyli ze Słowakami o miejsce w półfinale. Niestety, choć biało-czerwoni walczyli bardzo dzielnie, nie zdołali zwyciężyć i ulegli 2:6. – Jeszcze przy stanie 3:2 wierzyliśmy, że uda się Słowaków dogonić. Niestety, bardzo dobrze wykorzystywali czas w gry w przewadze i zwyciężyli – mówił Michał Skura, najlepszy zawodnik w polskiej drużynie.

- Cóż, liczyliśmy na więcej, ale Słowacy mają na dziś mocniejszy zespół. My mamy sporo pierwszoroczniaków, co powoduje, że jest to na pewno przyszłościowa drużyna. Liczyliśmy po cichu na miejsce w czwórce, ale się nie udało. Teraz zrobimy wszystko, by zająć piąte miejsce. Na pewno będziemy faworytami meczów z Japonią i Singapurem – powiedział Roman Twerdyk, drugi trener polskiej reprezentacji.

Oba turnieje zakończą się w sobotę. Akademickie Mistrzostwa Świata w unihokeju organizuje AZS Politechniki Łódzkiej. Impreza jest jedną z trzech tej rangi w Polsce – we wrześniu w Białej Podlaskiej odbędą się Akademickie Mistrzostwa Świata w podnoszeniu ciężarów, a w październiku w Łodzi Akademickie Mistrzostwa Świata cheerleaderek.   

Akademickie Mistrzostwa Świata w unihokeju, Łódź 2018:

Turniej kobiet:

Grupa A:

Polska - Finlandia 1:21 (1:7, 0:8, 0:6)

Bramka dla Polski: Klaudia Szelzchen.

Polska: Dominika Marzec, Klaudia Jachymiak – Daria Drzymała, Maja Mazur, Agata Arendarczyk, Weronika Noga, Karolina Węgrzyn – Katarzyna Rogala, Justyna Krzywak, Agnieszka Timek, Agnieszka Kozanecka, Patrycja Gurgul – Anna Borkowska, Klaudia Szelzchen, Olga Rokicka, Laura Łącka, Karolina Rozmus – Karolina Damps, Marta Chudyszewicz, Katarzyna Pabis. Trenerzy: Christer Bertilsson i Jagoda Wieczorek. 

Tabela:
1. Finlandia 2 4 54-1
2. Polska 2 2 11-21
3. Japonia 2 0 0-43

Grupa B:

Szwecja - Czechy 2:7

Tabela:
1. Czechy 2 4 30-2
2. Szwecja 2 2 12-7
3. Singapur 2 0 0-33

Piątek, 29.06

Ćwierćfinały:

Polska - Singapur (godz. 10, hala Zatoka Sportu)
Szwecja - Japonia (10, hala MOSiR)

Półfinały:

Finlandia - zwycięzca 2. półfinału (19, ZS)
1B - zwycięzca 1. półfinału (19, MOSiR)

Turniej mężczyzn:

Grupa A: 

Polska - Słowacja 2:6 (0:1, 2:2, 0:3)

Bramki dla Polski: Jakub Szal, Robert Krawczyk.

Polska: Krzysztof Burda, Maciej Ignatowski - Michał Lubański, Mateusz Turwon, Michał Kozubal, Michał Sieńko, Łukasz Widurski – Michał Fryzlewicz, Karol Pelczarski, Jakub Szal, Dawid Korpan, Artur Tylka – Dawid Skura, Michał Skura, Jakub Sujkowski, Rafał Guzek, Miron Łata – Błażej Matejek, Rafał Deska, Robert Krawczyk. Trenerzy: Marek Przygocki i Roman Twerdyk.

Szwajcaria - Singapur 18:0 

Tabela:
1. Szwajcaria 3 5 27-4
2. Słowacja 3 5 12-5
3. Polska 3 2 8-14
4. Singapur 3 0 2-26

Grupa B:

Czechy - Japonia 22:1

Tabela:
1. Czechy 2 4 28-3
2. Finlandia 2 2 31-8
3. Japonia 2 0 3-51 

Piątek, 29 czerwca

Mecz o 5-7. miejsce Polska - Japonia (13, MOSiR)
1. Półfinał Szwajcaria - Finlandia (13, ZS)
2. Półfinał Czechy - Słowacja (16, ZS)


Zobacz także:
Polki powalczą o brąz AMŚ w unihokeju Akademickie MŚ w unihokeju: Polska pokonała w Łodzi Singapur W Łodzi rozpoczęły się Akademickie Mistrzostwa Świata w unihokeju

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |