Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu już w najbliższy weekend

Już w najbliższy weekend 21 i 22 kwietnia na basenach sportowych Term Maltańskich odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. To największa impreza w kraju w której weźmie udział aż 700 zawodników.

21 i 22 kwietnia w Termach Maltańskich będziemy świadkami kolejnej prestiżowej imprezy pływackiej. W weekend na basenach sportowych wystartują reprezentanci 54 uczelni z całego kraju. Zawodnicy będą ścigać się w aż 20 konkurencjach. Na starcie nie zabraknie zawodników, którzy święcili już sukcesy na arenie międzynarodowej oraz posiadają w swojej kolekcji rekordy Polski.

Wszyscy kibice pływania będą czekać na występ Tomasza Polewki. Startujący w barwach AWF-u Katowice grzbiecista to rekordzista Polski i złoty medalista Mistrzostw Europy na 50 metrów z 2015 roku. Faworytem do najwyższego stopnia na podium w stylu dowolnym jest Filip Wypych, który na Mistrzostwach Europy w Kopenhadze w 2017 roku zdobył brązowy medal w sztafecie 4x50m w swojej koronnej dyscyplinie. Na basenach sportowych pojawią się również reprezentanci Polski m.in. Maciej Hołub i Michał Poprawa, którzy z pewnością będą liczyć się w walce o złote medale.

Wśród Pań największą gwiazdą będzie bez wątpienia Alicja Tchórz. Wielokrotna rekordzistka Polski, która najlepszy wynik w kraju uzyskiwała m.in. w Termach Maltańskich będzie zdecydowaną faworytką zawodów. Ubiegłoroczna srebrna medalistka Mistrzostw Europy na krótkim basenie wystartuje nie tylko w swoim koronnym stylu ale również na 100 metrów stylem zmiennym. Drugą, utytułowaną zawodniczką, którą będzie można podziwiać na basenach sportowych będzie Dominika Sztandera, aktualna rekordzistka Polski na 50 i 100 metrów stylem klasycznym. Poznaniacy z pewnością będą ściskać kciuki za Joannę Cieślak. Zawodniczka trenująca w Termach Maltańskich ma bardzo duże szanse na złote medale na 50 i 100 metrów stylem dowolnym.

Zawody podzielone są na 4 bloki. W sobotę blok eliminacyjny rozpocznie się o godzinie 10:00 a finały o 16:00. Niedzielne eliminacje startują o 9:00 a najważniejsze starty drugiego dnia Mistrzostw odbędą się od godziny 14:00. Wstęp na trybuny basenów sportowych Term Maltańskich jest wolny. Zapraszamy do kibicowania.    
Zobacz także:
AWF Katowice najlepszy podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |