Aleksandra Król i Michał Nowaczyk złotymi medalistami Mistrzostw Polski w slalomie równoległym

Drugiego dnia rywalizacji w snowboardowych Mistrzostwach Polski zawodnicy walczyli w slalomie równoległym.

W tej konkurencji tytuły mistrzowskie w krajowym czempionacie wywalczyli Aleksandra Król z klubu KS F2 Dawidek Team.pl oraz Michał Nowaczyk, który reprezentuje barwy zakopiańskiego AZS-u. Podopieczni Piotra Skowrońskiego triumfowali także w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski FIS, które tego dnia rozegrane zostały w Suchem.

Na stoku narciarskim w Suchem czuć było powiew wiosny, która uniemożliwiła snowboardzistom rywalizację w idealnych, zimowych warunkach. Wśród kobiet najlepiej tą trasę pokonała Aleksandra Król, która o ponad dwie sekundy wyprzedziła Weronikę Bielę i tym samym wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w slalomie równoległym. Podium uzupełniła Julia Sitarz, która podobnie jak Biela jest zawodniczką klubu AZS Zakopane. - Warunki były ciężkie, bo jednak zawitała wiosna tutaj do Suchego, ale generalnie nie było tak źle. Chociaż muszę przyznać, że momentami rzeczywiście miałam trudności, ponieważ nie jestem przyzwyczajona do takich warunków. Myślę, że dałam jednak radę i pokazałam, że jestem szybka. Ogólnie osiągnęłam najlepszy czas pierwszego przejazdu, lepszy nawet od chłopaków. Jest to bardzo fajne uczucie i cieszę się, że zostałam mistrzynią Polski po raz kolejny - mówi z uśmiechem na twarzy Aleksandra Król. - Dzisiaj trzeba było mieć na pewno szczęście i dużą rolę odegrało nasze doświadczenie. Jesteśmy z Weroniką doświadczonymi zawodniczkami i też wiemy, żeby w takich momentach nie ryzykować, tylko jechać spokojnie i dojeżdżać dobrze dane odcinki - dodaje.

Bezkonkurencyjny w Mistrzostwach Polski okazał się Michał Nowaczyk, który po triumfie w slalomie gigancie równoległym, zwyciężył także w slalomie równoległym. Srebrnym medalistą został Oskar Kwiatkowski, natomiast brąz zdobył Tomasz Kowalczyk. Wszyscy medaliści w PSL są zawodnikami klubu AZS Zakopane. - Nie jestem rozczarowany, że nie udało mi się wywalczyć tutaj chociaż jednego mistrzostwa, ponieważ wszystko poszło zgodnie z planem, bo z Michałem zajęliśmy pierwsze i drugie miejsca, także jesteśmy z tego zadowoleni - podkreśla Oskar Kwiatkowski. - Muszę przyznać, że dzisiaj znacznie lepiej mi się rywalizowało niż wczoraj, ponieważ udało mi się przyzwyczaić do tych innych warunków - dodaje. - Ogólnie zdecydowanie gorzej jeździ mi się, kiedy są bardziej wiosenne warunki. Wolę, kiedy śnieg jest twardy i zmrożony, bo wtedy mogę bardziej się wykazać. Natomiast w takich warunkach trzeba było pokonywać trasę raczej technicznie i starać się nie robić błędów. Górna część trasy była naprawdę fajna. Były takie bandy, na których można było się oprzeć, dlatego ta dolna końcówka była tutaj najtrudniejsza - podsumowuje Kwiatkowski.

Reprezentanci Polski nie dali szans rywalom i zajęli wszystkie miejsca na podium również w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski FIS w slalomie równoległym. Zarówno w rywalizacji kobiet, jak i mężczyzn zawodnicy stanęli na podium dokładnie w takiej samej kolejności, jak w krajowym czempionacie.

Aleksandra Król w wielkim finale pokonała Weronikę Bielę. Natomiast w małym finale Julia Sitarz okazała się lepsza od Czeszki Dity Zdarskiej.

Zawody w Suchem zdominował Michał Nowaczyk, który zarówno w PGS, jak w PSL zgarnął po dwa złote medale. W środę w wielkim finale minimalnie okazał się lepszy od Oskara Kwiatkowskiego. Natomiast Tomasz Kowalczyk w małym finale pokonał Andrzeja Gąsienicę-Daniela. 

Tuż po Mistrzostwa Polski nasi snowboardziści z Kadry Narodowej Alpejskiej udali się do Niemiec, gdzie w najbliższy weekend w niemieckim Winterbergu odbędzie się finał Pucharu Świata w slalomie równoległym. Trener Piotr Skowroński powołał na te zawody Aleksandrę Król, Weronikę Bielę, Karolinę Sztokfisz, Michała Nowaczyka i Oskara Kwiatkowskiego.
Zobacz także:
Weronika Biela i Michał Nowaczyk mistrzami Polski w slalomie gigancie równoległym Uniwersjada Ałmaty 2017: dwa medale Polek w slalomie gigancie równoległym!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |