Alex Karkosik liczy na kolejne zwycięstwa w Dubaju

Alex Karkosik liczy na...
Alex Karkosik wystartuje w najbliższy weekend w Dubaju w wyścigach piątej i szóstej rundy bliskowschodniej Formuły Gulf. Lider klasyfikacji generalnej celuje w kolejne wygrane.

Po zwycięstwach w dwóch pierwszych wyścigach, a następnie dwóch drugich miejscach, 16-letni torunianin prowadzi w generalce z kompletem punktów (dwie ostatnie rundy wygrał startujący poza klasyfikacją Australijczyk Jordan Oon) i nie zamierza zwalniać. Do końca zimowego sezonu zostało jeszcze sześć wyścigów, podczas których Alex chce walczyć nie tylko o wygrane, ale także o tytuł, za który nagrodą są testy bolidu Formuły 3 w Hiszpanii.

W najbliższy weekend kierowcy z całego świata staną do walki na krótszej, liczącej 4,3 km wersji toru Dubai Autodrome, na której Alex triumfował dwukrotnie w listopadzie, ustanawiając jednocześnie nowy rekord okrążenia. W czwartek całą stawkę czekają trzy sesje testowe po 20 minut każda. Liczące po 12 okrążeń wyścigi odbędą się odpowiednio w piątek o 13:55 i sobotę o 8:15, polskiego czasu. Każdy z nich poprzedzony będzie osobną sesją kwalifikacyjną. Po zaciętej walce z Jordanem Oonem w grudniu, tym razem Alex zmierzy się nie tylko z etatowymi kierowcami Formuły Gulf, w tym ubiegłorocznym wicemistrzem i aktualnym wiceliderem serii, Saudyjczykiem Omarem Gazzazem, ale także nowymi rywalami. Będą nimi debiutujący w Dubaju kuzyni, Jeremy i Jason Timms, którzy w ostatnich dwóch latach zdominowali wyścigi brytyjskiej formuły Mono Moto.

„Nie mogę doczekać się powrotu do Dubaju, gdzie chcę w ten weekend ponownie walczyć o zwycięstwa - mówi Alex Karkosik, który w Formule Gulf startuje zaawansowanym aerodynamicznie bolidem o mocy ponad 180 KM i wadze zaledwie 400 kg. - Intensywnie trenowałem podczas miesięcznej, noworocznej przerwy i jestem zdeterminowany, aby powiększyć swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Dokładnie analizowałem swoją jazdę w czterech pierwszych wyścigach i wyciągnąłem cenne wnioski, które mam nadzieję pozwolą mi pojechać jeszcze szybciej i jeszcze bardziej wyśrubować rekord toru. Jestem też bardzo podekscytowany perspektywą walki z kolejnymi nowymi rywalami. Ostatnie tygodnie upłynęły nie tylko na przygotowaniach do drugiej połowy sezonu w Formule Gulf, ale również na intensywnej pracy nad tym, co czeka mnie w tym roku w Europie. Jesteśmy już bardzo blisko ostatecznych rozstrzygnięć i myślę, że wkrótce będziemy mogli potwierdzić nasze plany na sezon 2017. Najpierw jednak czekają mnie w ten weekend dwa kolejne wyścigi, podczas których chcę ponownie walczyć o zwycięstwa!”
Zobacz także:
Alex Karkosik coraz bliżej podium Alex Karkosik w legendarnym zespole w Formule 3 Alex Karkosik przed ważnym weekendem w Formule Gulf Alex Karkosik ponownie wygrywa w Formule Gulf w Dubaju Alex Karkosik zagrał razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |