Alex Karkosik ponownie wygrywa w Formule Gulf w Dubaju

Alex Karkosik ponownie...
Wygrywając sobotni wyścig na torze Dubai Autodrome, Alex Karkosik powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej bliskowschodniej Formuły Gulf.

16-latek z Torunia rozpoczął swój trzeci wyścigowy weekend w upalnym Dubaju od uzyskania najlepszych czasów we wszystkich trzech czwartkowych sesjach treningowych, a następnie zapewnił sobie pierwsze pole startowe do obu wyścigów z przewagą ponad sekundy nad drugim kierowcą. Piątkowe zmagania jedyny Polak w stawce zakończył na drugim miejscu, po zaciętej walce z aktualnym wicemistrzem, Saudyjczykiem Omarem Gazzazem, rozmijając się z trzecim zwycięstwem w tym sezonie o zaledwie dwie dziesiąte sekundy.

Dzień później Alex nie dał już rywalom najmniejszych szans, wygrywając sobotni wyścig z przewagą blisko czterech sekund i powiększając swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej do 35 punktów. Do końca tegorocznych zmagań w Formule Gulf pozostały już tylko dwa weekendy wyścigowe. Najbliższy z nich odbędzie się w dniach 18-19 lutego, ponownie na torze Dubai Autodrome.

„To był kolejny praktycznie perfekcyjny weekend - powiedział Alex Karkosik. - Od pierwszego okrążenia czułem się pewnie i byłem najszybszy we wszystkich trzech treningach oraz obu sesjach kwalifikacyjnych. Piątkowy wyścig upłynął pod znakiem bardzo ekscytującej i zaciętej walki z Omarem Gazzazem. Niestety traciłem minimalnie na wyjściu na długą prostą startu i mety, co ostatecznie kosztowało mnie pierwszą pozycję. Zabrakło mi zaledwie dwóch dziesiątych sekundy, ale w sobotę byłem dzięki temu jeszcze bardziej zdeterminowany. Wiedzieliśmy też co poprawić, aby szybciej wychodzić na prostą i podkręcić tempo. Tym razem odskoczyłem od rywali po krótkiej walce i przez resztę wyścigu kontrolowałem sytuację. Bardzo się cieszę z mojego trzeciego zwycięstwa w Formule Gulf i nie mogę już doczekać się powrotu na Bliski Wschód na kolejne wyścigi.”


Zobacz także:
Alex Karkosik coraz bliżej podium Alex Karkosik w legendarnym zespole w Formule 3 Alex Karkosik przed ważnym weekendem w Formule Gulf Alex Karkosik liczy na kolejne zwycięstwa w Dubaju Alex Karkosik zagrał razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |