Alex Karkosik przed ważnym weekendem w Formule Gulf

Alex Karkosik przed ważnym...
Piątkowe wyścigi przedostatniej rundy Formuły Gulf na torze Dubai Autodrome mogą mocno przybliżyć Aleksa Karkosika do mistrzowskiego tytułu w tej bliskowschodniej serii.

Zwycięzca trzech z sześciu dotychczasowych wyścigów w Dubaju, 16-latek z Torunia prowadzi w klasyfikacji generalnej z przewagą 25 punktów nad Saudyjczykiem Omarem Gazzazem. Choć formalnie losy tytułu rozstrzygną się dopiero podczas ostatniej, marcowej rundy na torze Formuły 1 w Abu Zabi, Alex może już w piątek zbliżyć się do niego na wyciągnięcie ręki jeśli utrzyma za plecami głównego rywala i powiększy prowadzenie w tabeli.

Tym razem kierowcy Formuły Gulf wyjątkowo w obu wyścigach zmierzą się już w piątek, tuż po porannych kwalifikacjach, z kolei w czwartek czekają ich trzy sesje treningowe.

„Jesteśmy coraz bliżej wielkiego finału w Abu Zabi - mówi Alex Karkosik - Stawka i presja rosną z każdą kolejną rundą, ale nie myślę o punktach i tytule. Chcę po prostu skupić się na jak najlepszej jeździe, znów walczyć o zwycięstwa w obu wyścigach i cały czas się uczyć. To będzie już nasza czwarta runda w Dubaju tej zimy, dlatego czuję się już trochę, jakby tor Dubai Autodrome był moim drugim domem. Chcę wykorzystać wszystko, czego nauczyłem się podczas poprzednich startów tutaj i przejechać najlepszy weekend do tej pory. Jednocześnie nie mogę także doczekać się marcowych zmagań w Abu Zabi, po których rozpoczniemy europejską część sezonu 2017.”
Zobacz także:
Alex Karkosik coraz bliżej podium Alex Karkosik w legendarnym zespole w Formule 3 Alex Karkosik ponownie wygrywa w Formule Gulf w Dubaju Alex Karkosik liczy na kolejne zwycięstwa w Dubaju Alex Karkosik zagrał razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |