Alex Karkosik zagrał razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Alex Karkosik zagrał razem...
Przejazdy rajdowym Subaru Imprezą WRX z młodym kierowcą wyścigowym Aleksem Karkosikiem były jedną z głównych atrakcji niedzielnego, 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Toruniu.

Alex, na co dzień ścigający się bolidami o mocy ponad 400 koni mechanicznych, postanowił zagrać razem z WOŚP i zrobił to na wyjątkowym instrumencie. 16-letni mistrz kierownicy przewoził uczestników toruńskiego finału po torze rallycrossowym Motopark w legendarnej, znanej z odcinków specjalnych WRC rajdówce, Subaru Imprezie WRX o mocy ponad 260 koni mechanicznych. Przejazdy z liderem bliskowschodniej serii wyścigowej Formula Gulf po pokrytym wodą, lodem i śniegiem torze okazały się najpopularniejszą atrakcją toruńskiej Moto Orkiestry, a cała zebrana dzięki nim suma trafiła na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

„To był wspaniały dzień - podkreśla Alex Karkosik. - Bardzo się cieszę, że mogłem sprawić radość wielu osobom, które usiadły na prawym fotelu Subaru Imprezy podczas przejazdów po torze Motopark; w tym najmłodszym, dla których był to pierwszy kontakt z motorsportem. Przede wszystkim cieszę się jednak, że razem z wieloma innymi przedstawicielami świata sportów motorowych mogliśmy pomóc w słusznej sprawie i zagraliśmy wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, która jest czymś absolutnie wyjątkowym. Już za kilkanaście dni wracam do Dubaju na kolejne wyścigi Formuły Gulf, dlatego fajnie było znów usiąść za kierownicą i poczuć sportową adrenalinę. Nie mam wątpliwości, że za rok znów tutaj wrócę na kolejny Finał WOŚP. Szkoda, że w moim bolidzie nie można zamontować fotela dla pasażera, ale mam już inny ciekawy pomysł. Siema!”
Zobacz także:
Alex Karkosik coraz bliżej podium Alex Karkosik w legendarnym zespole w Formule 3 Alex Karkosik przed ważnym weekendem w Formule Gulf Alex Karkosik ponownie wygrywa w Formule Gulf w Dubaju Alex Karkosik liczy na kolejne zwycięstwa w Dubaju

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |