Andrea Kossanyiova przedłużyła umowę z Impelem Wrocław

Andrea Kossanyiova...
Czeska przyjmująca, Andrea Kossanyiova przedłużyła umowę z wrocławskim klubem. To kolejna wartościowa zawodniczka w kadrze Impela Wrocław budowanej na kolejny sezon.

Andrea Kossanyiova do Impel Wrocław trafiła jako wielokrotna Mistrzyni Czech w barwach klubu z Prościejowa. W debiutanckim sezonie na Dolnym Śląsku rozegrała 33 mecze, zdobywając 191 punktów. Dwukrotnie w ręce młodej przyjmującej trafiała statuetka MVP spotkania.

Dzisiaj możemy pochwalić się, że udało nam się zatrzymać bardzo wartościową zawodniczkę. Pochwalić, bo talent Andrei został zauważony nie tylko przez nas, ale i wiele innych drużyn, także spoza Orlen Ligi. Przez cały sezon Andrea dała się poznać jako bardzo pozytywna osoba i siatkarka w pełni zaangażowana w trening, mecze i życie całej drużyny. Tym zaskarbiła sobie nasze zaufanie - komentuje sprawę Jacek Grabowski, Prezes Zarządu Impel Volleyball S.A.

Andrea Kossanyiova tuż po zdobyciu medalu z Impel Wrocław udała się na zgrupowanie kadry. Wraz z reprezentacją Czech w tym sezonie brała udział m.in. w rozgrywkach II dywizji World Grand Prix. Zawodniczkę spotkać można było w Zielonej Górze, gdzie wraz z reprezentacją rywalizowała z Portoryko, Polską i Kanadą. Przed nią kolejne zawody z narodową drużyną. Po nich pojawi się ponownie we Wrocławiu.

We Wrocławiu poznałam wielu wspaniałych ludzi. To niesamowite miasto, uwielbiam tu przebywać. Bardzo sobie cenię przyjaciół, którymi się otaczałam cały sezon. To był główny powód, dla którego zdecydowałam się na przedłużenie kontraktu. Cieszę się też na współpracę z Markiem - to bardzo dobry trener. Klub zbudował naprawdę świetny zespół.  Na pewno stać nas na walkę o najwyższe cele w nowym sezonie Orlen Ligi - mówi zadowolona Andrea Kossanyiova.

Impel Wrocław przedłużając kontrakt z Andreą Kossanyiovą zakończył kompletowanie siatkarek na pozycji przyjmującej. Oprócz wspomnianej Kossanyiovej, kibice będą mogli zobaczyć Barbarę Cembrzyńską, Aleksandrę Sikorską, Megan Courtney oraz Natalię Mędrzyk (Kurnikowską). W drużynie zagrają również - Joanna Kaczor, Micha Hancock, Agata Sawicka, Magda Stasiak, Monika Ptak oraz Agnieszka Kąkolewska.
Zobacz także:
Impelki wracają do Orbity - ćwierćfinał Pucharu Polski Aleksandra Sikorska odchodzi z Impela Wrocław ORLEN Liga: Budowlani wygrywają z Impelem ORLEN Liga: niespodzianka w Łodzi! Kolejny sprawdzian Impelek - turniej w Szamotułach Impel Wrocław otwiera się na region - niektóre mecze w Jelczu-Laskowicach

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |