Andrzej Bargiel walczy o tytuł Śnieżnej Pantery pobicie rekordu świata!

Każdy sport to chęć osiągania coraz lepszych wyników, pasja i… żądza przygód. To właśnie dlatego Andrzej Bargiel, najbardziej znany polski skialpinista, postawił przed sobą nowe wyzwanie.

Postanowił zawalczyć o tytuł „Śnieżnej Pantery”, a jednocześnie pokonać 5 siedmiotysięczników w rekordowym tempie. Podjęcie tak ekstremalnego wyzwania nie byłoby możliwe bez wsparcia lekarzy z kliniki ENEL-SPORT, specjalizującej się w opiece medycznej nad sportowcami. Od początku przygotowań do wyprawy poczynania Andrzeja Bargiela śledzi kamera filmowa, która towarzyszyć mu będzie przez całą podróż. W efekcie powstanie serial dokumentalny „Andrzej Bargiel - Śnieżna Pantera”, który jesienią wyemituje kanał CANAL+ Discovery. 

Andrzej Bargiel ze względu na swoje dotychczasowe wyczyny zaliczany jest do czołówki światowego alpinizmu - słynie z tego, że dokonuje rzeczy niemożliwych. Fakt, że chce zmierzyć się z nowym wyzwaniem, nikogo specjalnie nie zaskoczył. Jako skialpinista wspina się na szczyty najwyższych punktów świata, by następnie zjechać z nich na nartach. Projekt, którego realizacji się podjął -„Śnieżna Pantera”, zakłada nie tylko zdobycie 5 siedmiotysięczników leżących na terenie Kirgistanu, Kazachstanu i Tadżykistanu, ale także zakończenie go w 30 dni, o 12 dni szybciej niż dokonali tego w 1999 roku Denis Urubka i Andriej Mołotow - dotychczasowi rekordziści.

Przygotowania do wyprawy trwały długo, a jednym z najważniejszych elementów były kompleksowe badania stanu zdrowia sportowca i towarzyszącej mu w wyprawie ekipy. Wizytę w specjalistycznej klinice ENEL-SPORT, gdzie Andrzej i jego zespół przeszli szereg badań, również zarejestrowała kamera.

- To najtrudniejsza wyprawa w mojej karierze, duże obciążenie psychiczne, jak również fizyczne. Zwróciłem się o wsparcie do ENEL-SPORT, ponieważ wiedziałem, że mają najnowocześniejszy sprzęt oraz wysokiej klasy specjalistów, i - co istotne - wspierają zawodowych sportowców. Jestem im wdzięczny za wsparcie, ponieważ to dla mnie ważny projekt i wymaga profesjonalnego przygotowania, także pod względem medycznym - mówi Andrzej Bargiel.

Andrzej wraz z towarzyszącą mu ekipą wyruszył w podróż 29 czerwca. Rzesza fanów mocno mu kibicuje i czeka na informacje o każdym małym kroku, który przybliży go do zwycięstwa. Ci, którzy jeszcze o nim nie słyszeli, jesienią tego roku będą mogli poznać jego dokonania oglądając serial dokumentalny „Andrzej Bargiel - Śnieżna Pantera” na kanale CANAL+ Discovery.


Zobacz także:
Najwyższe standardy medyczne w Łodzi - pierwsza klinika ENEL-SPORT poza Warszawą 6 porad na udane ferie zimowe "Live Surgery" już dziś prosto z Enel-Sportu Andrzej Bargiel w walce o tytuł „Śnieżnej Pantery” Sezon biegowy w pełni! Eksperci radzą o czym pamiętać zanim pójdziesz biegać

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |