Antoni Ptak piąty w drugim wyścigu na Paul Ricard

Antoni Ptak piąty w drugim...
Antoni Ptak ukończył niedzielny wyścig trzeciej rundy serii Euroformula Open na piątej pozycji. Dzięki solidnemu weekendowi we Francji polski kierowca awansował na dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Reprezentant ekipy RP Motorsport, który dzień wcześniej był czwarty w pierwszym wyścigu, tylko sekundę za podium, niedzielę rozpoczął uzyskując dziewiąty czas w porannej sesji kwalifikacyjnej. Po świetnym starcie do liczących piętnaście okrążeń zmagań 19-latek natychmiast awansował na ósme miejsce, a następnie przebił się na piątą lokatę, sięgając po kolejne cenne punkty.

Czwarta z ośmiu rund serii Euroformula Open odbędzie się w dniach 23-24 lipca na słynnym brytyjskim torze Silverstone. Wcześniej jednak Antoniego Ptaka czeka kilka sesji testowych.

Więcej informacji o Antonim Ptaku na oficjalnej stronie kierowcy www.antoni-ptak.pl

Antoni Ptak:

„Choć jako całość był to dobry weekend, to dzisiaj liczyłem jednak na dużo więcej. Niestety, kwalifikacje nie były dla mnie udane. Wiedziałem, że ruszając z dziewiątego pola będę miał trudne zadanie, dlatego chciałem jak najlepiej wystartować i atakować od pierwszych metrów. Jeszcze przed pierwszym zakrętem zyskałem jedną pozycję, a następnie trzy kolejne, finiszując na piątym miejscu. Z jednej strony dobrze się bawiłem walcząc i wyprzedzając rywali, ale z drugiej oczywiście po czwartej pozycji w sobotnim wyścigu moim celem było dzisiaj podium. Po trudnym początku sezonu w ten weekend zrobiliśmy jednak duże postępy i mogliśmy pokazać nasz potencjał, co jest bardzo budujące przed kolejnymi wyścigami. Dopracujemy jeszcze kilka drobnych detali podczas zbliżających się testów, aby od następnego wyścigu regularnie walczyć o czołowe pozycje.”
Zobacz także:
Alex Karkosik coraz bliżej podium Alex Karkosik w legendarnym zespole w Formule 3 Antoni Ptak piąty w ostatnim wyścigu sezonu Antoni Ptak zakończy sezon w Barcelonie Antoni Ptak zatrzymany przez awarię w Jerez Świetne tempo, ale pechowy wyścig Antoniego Ptaka na Monzy

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |