Antoni Ptak piąty w ostatnim wyścigu sezonu

Antoni Ptak piąty w...
Antoni Ptak zakończył w Barcelonie ostatni wyścig tegorocznych zmagań w serii Euroformula Open finiszując na piątej pozycji po starcie z czwartego pola, a cały sezon na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Czwarty w porannej, mokrej sesji kwalifikacyjnej, polski kierowca obronił pozycję po starcie wyścigu mimo ostrych nacisków rywali na pierwszych okrążeniach. Choć na czwartym z siedemnastu kółek kierowca ekipy RP Motorsport spadł na piąte miejsce, to od tego momentu całkowicie kontrolował już sytuację. Ostatecznie 19-latek komfortowo dojechał do mety sięgając po kolejnych dwanaście punktów do klasyfikacji generalnej, w której zakończył swój drugi sezon w serii na szóstej pozycji, z dorobkiem 94 oczek i dwoma podiami, w tym zwycięstwem na torze Silverstone.

Więcej informacji o Antonim Ptaku na oficjalnej stronie kierowcy www.antoni-ptak.pl

Antoni Ptak:

„To był długi i trudny dzień, podobnie jak cały sezon, ale po czwartym miejscu wywalczonym rano w kwalifikacji na mokrym torze wiedziałem, że będziemy mogli zakończyć tegoroczne zmagania solidnym rezultatem. Sam wyścig odbywał się już na suchym torze. Po starcie obroniłem pozycję, choć na pierwszych okrążeniach bardzo mocno naciskali mnie rywale, a w pierwszej szykanie było naprawdę gorąco. Niestety nie byłem w stanie utrzymać się z pierwszą trójką i walczyć o kolejne w tym roku podium, a po kilku okrążeniach straciłem jedną pozycję, ale jechałem swoim tempem i kontrolowałem sytuację za moimi plecami, dzięki czemu tym razem na finiszu nikt nie był już w stanie mnie zaatakować. Piąte miejsce w ostatnim wyścigu i szóste w generalce to niezłe wyniki, ale liczyliśmy w tym roku na zdecydowanie więcej. Pokazaliśmy jednak potencjał wygrywając i stając na podium na Silverstone, a na wielu innych torach walcząc w czołówce. Poza tym znów bardzo dużo się nauczyłem i mam nadzieję, że zaprocentuje to w przyszłości. Bardzo dziękuję całej ekipie RP Motorsport i naszym partnerom, a także wszystkim polskim kibicom, którzy trzymali za nas kciuki przez cały sezon.”
Zobacz także:
Antoni Ptak zakończy sezon w Barcelonie Antoni Ptak zatrzymany przez awarię w Jerez Świetne tempo, ale pechowy wyścig Antoniego Ptaka na Monzy Antoni Ptak zaczyna ważny weekend na Monzy Antoni Ptak wygrywa na Silverstone

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |