Antoni Ptak wygrywa na Silverstone

Antoni Ptak wygrywa na...
Po pierwszym podium w sobotę, w niedzielę Antoni Ptak sięgnął na brytyjskim torze Silverstone po swoje pierwsze zwycięstwo w serii Euroformula Open.

Wygrywając w dominującym stylu drugi wyścig czwartej rundy sezonu Polak awansował na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

19-latek z włoskiej ekipy RP Motorsport przez cały weekend był jednym z najszybszych kierowców w stawce, potwierdzając swoje tempo trzecim miejscem w pierwszym, sobotnim wyścigu.

Niedziela była w wykonaniu Antoniego jeszcze lepsza. Po wywalczeniu drugiego pola startowego do niedzielnego wyścigu Ptak kapitalnie ruszył spod świateł i awansował na pierwszą pozycję, prowadząc od startu do mety.

Sięgając po swoje pierwsze zwycięstwo w Euroformule Open Antoni awansował także z dziewiątego na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Wyścigi piątej z ośmiu rund sezonu odbędą się w dniach 10-11 września na austriackim torze Red Bull Ring.

Więcej informacji o Antonim Ptaku na oficjalnej stronie kierowcy www.antoni-ptak.pl

Antoni Ptak:

„Już po wczorajszym podium wiedziałem, że mogę dzisiaj walczyć o zwycięstwo. Taki był też mój plan i bardzo się cieszę, że udało mi się zrealizować go w stu procentach. Ciężko pracowałem w tym sezonie m.in. nad moim tempem w kwalifikacjach i ta praca także zaowocowała dzisiaj drugim polem startowym. Wczoraj wystartowałem lepiej niż Colton Herta, który ruszał dzisiaj z pole position, dlatego wiedziałem, że mam dużą szansę by wyprzedzić go przed pierwszym zakrętem i tak też zrobiłem. Widziałem w lusterkach, że za moimi plecami sporo się działo, ale skupiałem się na sobie. Dwa ostatnie kółka były co prawda dość trudne, bo nad torem zaczęło delikatnie kropić, ale kontrolowałem sytuację. Pierwsze zwycięstwo i wysłuchanie hymnu Polski to dla mnie wyjątkowe chwile, dlatego nie ukrywam, że na podium zakręciła mi się w oku łezka. Co prawda przed nami teraz wakacyjna przerwa przed kolejną rundą w Austrii, ale zamierzam spędzić ją aktywnie. Planujemy nie tylko testy razem z zespołem i wizyty w symulatorze, ale także treningowe starty w innych seriach. Rok temu byłem na Red Bull Ringu bardzo szybki i wierzę, że we wrześniu będę w stanie powtórzyć tam tempo i wyniki z Silverstone.”
Zobacz także:
Antoni Ptak piąty w ostatnim wyścigu sezonu Antoni Ptak zakończy sezon w Barcelonie Antoni Ptak zatrzymany przez awarię w Jerez Świetne tempo, ale pechowy wyścig Antoniego Ptaka na Monzy Antoni Ptak zaczyna ważny weekend na Monzy

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |