Antoni Ptak wystartuje na Paul Ricard we Francji

Antoni Ptak wystartuje na...
Antoni Ptak zmierzy się w najbliższy weekend w dwóch wyścigach trzeciej rundy serii Euroformula Open na francuskim torze Paul Ricard, na którym chce walczyć o czołowe pozycje.

Kierowca włoskiej ekipy RP Motorsport dobrze wspomina swoje dwie dotychczasowe wizyty na torze ulokowanym na Riwierze Francuskiej. Rok temu w swoim pierwszym sezonie za kierownicą bolidu jednomiejscowego i zaledwie czwartym wyścigu w Euroformule Open, Polak sięgnął tam po swoje pierwsze podium w klasyfikacji debiutantów. Z kolei w lutym podczas przedsezonowych wyścigów 19-latek startował na Paul Ricard z pole position i do ostatnich metrów walczył o podium, dwukrotnie finiszując na szóstej pozycji.

Po pechowych rundach w portugalskim Estoril i belgijskim Spa, we Francji Antoni Ptak chce wrócić do ścisłej czołówki. W piątek całą stawkę czekają trzy treningi wolne po 30 minut każdy. Wyścigi, poprzedzone osobnymi sesjami kwalifikacyjnymi, odbędą się odpowiednio w sobotę o 15:15 i niedzielę o 13:15, na dystansie 15 okrążeń każdy. Transmisja z sobotniego wyścigu o godzinie 17:10 w Polsacie Sport News. Z niedzielnego o 20:10 w Polsacie Sport Extra.

Więcej informacji o Antonim Ptaku na oficjalnej stronie kierowcy www.antoni-ptak.pl

Antoni Ptak:

„Z torem Paul Ricard wiążą się dla mnie dobre wspomnienia. Rok temu sięgnąłem tam po swoje pierwsze podium w klasyfikacji debiutantów w zaledwie czwartym starcie bolidem Formuły 3, a podczas zimowych testów startowałem z pierwszego pola i walczyłem o podium w przedsezonowych wyścigach. To ciekawy i nowoczesny tor, ale nie jest to mój ulubiony obiekt. Nie jest łatwy, ale w lutym zebraliśmy sporo danych i znaleźliśmy dobre ustawienia bolidu. Po trudnym weekendzie w Belgii, we Francji chcę wrócić do walki o czołowe pozycje. Aby liczyć na wysokie miejsca podczas obu wyścigów trzeba jednak najpierw dobrze przejechać kwalifikacje i na tym także będziemy skupiali się razem z zespołem już podczas piątkowych treningów.”
Zobacz także:
Alex Karkosik coraz bliżej podium Alex Karkosik w legendarnym zespole w Formule 3 Antoni Ptak piąty w ostatnim wyścigu sezonu Antoni Ptak zakończy sezon w Barcelonie Antoni Ptak zatrzymany przez awarię w Jerez Świetne tempo, ale pechowy wyścig Antoniego Ptaka na Monzy

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |