Antoni Ptak zakończy sezon w Barcelonie

Antoni Ptak zakończy sezon...
Antoni Ptak wystartuje w najbliższy weekend w ósmej i ostatniej rundzie sezonu Euroformuły Open.

Na znanym z Formuły 1 torze pod Barceloną, na którym rok temu stał na podium debiutantów, Polak liczy na zakończenie tegorocznych zmagań kolejnym mocnym akcentem.

Do Barcelony kierowca włoskiej ekipy RP Motorsport udaje się prosto z Jerez de la Frontera, gdzie w miniony weekend punktował w pierwszym wyścigu przedostatniej rundy sezonu. Z kolei rok temu na liczącym 4,6 km torze Circuit de Barcelona-Catalunya Antoni zakończył swój pierwszy sezon w Euroformule Open na podium w klasyfikacji debiutantów.

Po zwycięstwie i podium wywalczonych w tym roku na brytyjskim torze Silverstone, 19-latek zajmuje w klasyfikacji generalnej wysokie, szóste miejsce. W Barcelonie Ptak ma jeszcze matematyczne szanse na awans na piątą pozycję, którą zajmuje jego zespołowy kolega, Damiano Fioravanti. Włoch wyprzedza go o 37 oczek na 54 możliwe jeszcze do zdobycia. Polak będzie jednak jednocześnie musiał bronić szóstej lokaty przed kolejnym kierowcą RP Motorsport, Tanartem Sathienthirakulem z Tajlandii, który traci do niego tylko dwa punkty.

Stawka Euroformuły Open rozpocznie weekend w Barcelonie od trwających blisko pięć godzin, czwartkowych testów. W piątek odbędą się trzy treningi po 30 minut każdy. Sobotni wyścig rozpocznie się o godzinie 15:15, a niedzielny o 13:15. Każdy z nich będzie liczył 17 okrążeń, zostanie poprzedzony poranną sesją kwalifikacyjną i będzie relacjonowany w Polsacie Sport Extra. Sobotni o 18:30, niedzielny na żywo o 13:15.

Więcej informacji o Antonim Ptaku na oficjalnej stronie kierowcy www.antoni-ptak.pl

Antoni Ptak:

„Circuit de Barcelona-Catalunya to szybki i ciekawy, ale też trudny i wymagający tor. Szybkie zakręty dają ogromną frajdę, choć wymagają precyzji, dwie długie proste dają dobre okazje do wyprzedzania, a wolny ostatni sektor ma zupełnie inną charakterystykę, przez co nie tylko jest sporym wyzwaniem, ale też wymaga innych ustawień bolidu. Kluczem do sukcesu jest tutaj więc odpowiedni kompromis. W zeszłym roku zakończyłem w Barcelonie swój pierwszy sezon w Euroformule Open i bolidzie jednomiejscowym na podium w klasyfikacji debiutantów, więc naturalnie miło wspominam ten obiekt, ale zdaję sobie sprawę, że to nie będzie łatwy weekend. Nasza konkurencja z hiszpańskich ekip zawsze jest tutaj bardzo szybka, dlatego będziemy musieli ciężko pracować od samego początku weekendu, ale wszyscy w zespole jesteśmy bardzo zmotywowani, aby zakończyć sezon jak najlepszym rezultatem.”
Zobacz także:
Antoni Ptak piąty w ostatnim wyścigu sezonu Antoni Ptak zatrzymany przez awarię w Jerez Świetne tempo, ale pechowy wyścig Antoniego Ptaka na Monzy Antoni Ptak zaczyna ważny weekend na Monzy Antoni Ptak wygrywa na Silverstone

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |