Antoni Ptak znów w czołówce na Silverstone

Antoni Ptak znów w...
Po świetnym tempie pokazanym w czwartek, w piątek Antoni Ptak ponownie utrzymywał się w ścisłej czołówce stawki Euroformuły Open. Jutro na brytyjskim torze Silverstone Polaka czeka pierwszy wyścig czwartej rundy sezonu.

Najszybszy przez większość dnia w czwartek, dzisiaj 19-letni kierowca ekipy RP Motorsport uzyskał w trzech sesjach treningowych odpowiednio trzeci, czwarty i siódmy wynik, utrzymując szybkie i równe tempo, dzięki któremu liczy w ten weekend na walkę o podia.

W sobotę Antoniego czeka start w pierwszym, liczącym 15 okrążeń wyścigu, który rozpocznie się o 15:15 polskiego czasu. W południe kierowców czeka z kolei 30-minutowa sesja kwalifikacyjna, której wyniki zadecydują o pozycjach na polach startowych. Relacja z sobotniego wyścigu w Polsacie Sport News o 18:10.

Więcej informacji o Antonim Ptaku na oficjalnej stronie kierowcy www.antoni-ptak.pl

Antoni Ptak:

„To był bardzo udany i pracowity dzień. Znów pokazaliśmy razem z zespołem, że mamy potencjał, aby zrealizować nasz cel i walczyć w ten weekend o podium. Jutro rano ważne będzie złożenie w całość kilku szybkich kółek i sięgnięcie po jak najwyższe pole startowe podczas kwalifikacji. Dziś praktycznie przez cały dzień utrzymywałem się w pierwszej piątce i byłem w czołówce zarówno podczas krótkich, jak i długich przejazdów. W ostatniej sesji mieliśmy już do dyspozycji tylko mocno zużyte opony, podczas gdy kilku rywali zaliczyło przejazdy kwalifikacyjne na nowych, dlatego siódma pozycja nie do końca daje pełny obraz sytuacji. Jestem zadowolony ze współpracy z Nickiem Yelloly, który doskonale zna ten tor i dał mi podczas treningów kilka cennych wskazówek. Świetnie bawię się także jeżdżąc po Silverstone, który jest jednym z moich ulubionych obiektów z kalendarza Euroformuły. Szczególną frajdę daje zakręt Stowe, który jest bardzo szybki i w którym naprawdę czuć limit samochodu. Z drugiej strony nie brakuje tutaj wymagających i skomplikowanych sekcji, jak szybkie łuki Maggots i Becketts. Choć jesteśmy w Anglii, dopisuje także pogoda. Teoretycznie dzisiaj była największa w ten weekend szansa na deszcz, ale było jedynie nieco pochmurno.”
Zobacz także:
Antoni Ptak piąty w ostatnim wyścigu sezonu Antoni Ptak zakończy sezon w Barcelonie Antoni Ptak zatrzymany przez awarię w Jerez Świetne tempo, ale pechowy wyścig Antoniego Ptaka na Monzy Antoni Ptak zaczyna ważny weekend na Monzy Antoni Ptak wygrywa na Silverstone

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |