Artur Janosz dwunasty w kwalifikacjach GP3 w Abu Zabi

Artur Janosz dwunasty w...
Artur Janosz zakończył sesję kwalifikacyjną do sobotniego wyścigu ostatniej rundy GP3 na torze Yas Marina w Abu Zabi na dwunastej pozycji, ze stratą zaledwie ośmiu dziesiątych sekundy do zdobywcy pole position.

Reprezentant włoskiej ekipy Trident dziewiątą i ostatnią rundę swojego drugiego sezonu w GP3 rozpoczął od uzyskania dziesiątego czasu w porannej sesji treningowej, a następnie podczas kwalifikacji poprawił swój najlepszy rezultat o 1,6 sekundy, sięgając po dwunaste pole startowe z wynikiem 1:56.154.

Sobotni wyścig rozpocznie się o godzinie 9:25 polskiego czasu i będzie liczył 18 okrążeń. Punkty zdobędzie pierwsza dziesiątka, natomiast pierwsza ósemka ustawi się w odwróconej kolejności do drugiego wyścigu, który rozpocznie się o 10:00 w niedzielę i będzie liczył 14 okrążeń. Bezpośrednie relacje z obu wyścigów w Polsacie Sport Extra. Ruszając z dwunastego pola Artur liczy w sobotę na walkę o kolejne w tym roku punkty, które jednocześnie pomogą mu w zapewnieniu sobie jak najwyższej pozycji startowej do niedzielnych zmagań.

Więcej informacji o Arturze Janoszu pod adresem www.arturjanosz.pl na Facebooku www.facebook.com/artur.janosz.official oraz Twitterze @ArturJanosz .

Artur Janosz:

„To był ciekawy i udany dzień. Wróciłem za kierownicę bolidu GP3 po blisko dwumiesięcznej przerwie, ale od samego początku porannego treningu czułem się pewnie i nie miałem problemów ze złapaniem tempa na twardej mieszance opon z poprzedniej rundy w Malezji, choć przyczepność była jeszcze niska. Pod koniec sesji założyliśmy już nowy komplet miękkich opon przeznaczonych na ten weekend, na których mogłem podkręcić tempo i bez problemu zakończyć trening w pierwszej dziesiątce. Na kwalifikacje lekko zmieniliśmy ustawienia bolidu i na pierwszym komplecie opon byłem szósty. Na drugim komplecie urwałem co prawda sześć dziesiątych, ale spadłem na dwunaste miejsce, choć strata do czołówki jest niewielka. Nadal nie jest to co prawda wynik, który by mnie satysfakcjonował, ale to moje najlepsze kwalifikacje w tym sezonie, a poza tym najważniejsze, że jestem blisko pierwszej ósemki. W pierwszym wyścigu chciałbym przebić się jutro na ósme miejsce, sięgnąć po punkty i zapewnić sobie pole position na niedzielę. Wyprzedzanie na torze Yas Marina jest może nieco łatwiejsze niż na innych, bardziej krętych torach, ale nadal nie będzie proste, więc czeka nas jutro zacięta walka.”
Zobacz także:
Artur Janosz wystartuje w ostatniej rundzie pucharu Lamborghini w Walencji Artur Janosz kończy trudny sezon GP3 w Abu Zabi Artur Janosz zakończy sezon GP3 w Abu Zabi Artur Janosz szesnasty w drugim wyścigu GP3 w Malezji Artur Janosz nie ukończył sobotniego wyścigu GP3 w Malezji

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |