Artur Janosz dziewiąty w Spa

Artur Janosz dziewiąty w Spa
Po starcie z dwunastej pozycji Artur Janosz przebił się na dziewiąte miejsce, kończąc niedzielny wyścig GP3 na belgijskim torze Spa-Francorchamps niecałe dwie sekundy za punktowaną ósemką.

Trzynasty dzień wcześniej, 22-latek z ekipy Trident awansował na dwunaste pole startowe po karze nałożonej w sobotę wieczorem na jednego z rywali, a następnie po rozpoczęciu liczącego 13 okrążeń niedzielnego wyścigu systematycznie przebijał się do przodu, choć na tor aż trzy razy wyjeżdzał samochód bezpieczeństwa.

Siódma z dziewięciu rund GP3 odbędzie się już za tydzień podczas Grand Prix Włoch Formuły 1 na słynnym torze Monza.

Więcej informacji o Arturze Janoszu pod adresem www.arturjanosz.pl na Facebooku www.facebook.com/artur.janosz.official oraz Twitterze @ArturJanosz .

Artur Janosz:

„To był ciekawy i ciałkiem fajny wyścig. Dobrze wystartowałem i szybko zjechałem na wewnętrzną przed pierwszym zakrętem, dzięki czemu początek wyścigu był dla mnie dużo bardziej udany niż wczoraj. Początkowo samochód był trochę podsterowny, ale spodziewaliśmy się tego, bo ustawiliśmy bolid tak, aby prowadził się najlepiej w drugiej połowie wyścigu. Rzeczywiście właśnie wtedy bylem najszybszy i doganiałem kierowców przede mną. Co prawda trzykrotny wyjazd samochodu bezpieczeństwa nie był nam na rękę, ale mimo wszystko startując z dwunastego pola trudno było zrobić dużo więcej, więc jestem usatysfakcjonowany. Dobrze się bawiłem walcząc z rywalami, a w stawce sporo się działo. Teraz ruszamy do Włoch na kolejną rundę, podczas której chcemy znów walczyć, ale jeszcze bliżej czołówki.”
Zobacz także:
Artur Janosz wystartuje w ostatniej rundzie pucharu Lamborghini w Walencji Artur Janosz kończy trudny sezon GP3 w Abu Zabi Artur Janosz dwunasty w kwalifikacjach GP3 w Abu Zabi Artur Janosz zakończy sezon GP3 w Abu Zabi Artur Janosz szesnasty w drugim wyścigu GP3 w Malezji Artur Janosz nie ukończył sobotniego wyścigu GP3 w Malezji

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |