Artur Janosz kończy trudny sezon GP3 w Abu Zabi

Artur Janosz kończy trudny...
Mimo problemów z bolidem Artur Janosz ukończył na torze Yas Marina ostatni wyścig sezonu GP3 na 19. pozycji, a całe tegoroczne zmagania na 20. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Polski kierowca został wczoraj uderzony przez bolid zespołowego kolegi i nie ukończył pierwszego wyścigu weekendu, dlatego w niedzielę ustawił się do startu na ostatniej, 22. pozycji.

Podczas liczących 14 okrążeń zmagań reprezentant ekipy Trident musiał niestety walczyć z problemami z uszkodzonym po sobotnim kontakcie z bandą autem i nie był w stanie zbliżyć się do czołówki, ale na mecie awansował na 19. miejsce.

Cały sezon, swój drugi w GP3, wicemistrz serii Euroformula Open sprzed dwóch lat zakończył na 20. miejscu w tabeli, z trzema punktami wywalczonymi na torach Silverstone i Monza.

Więcej informacji o Arturze Janoszu pod adresem www.arturjanosz.pl na Facebooku www.facebook.com/artur.janosz.official oraz Twitterze @ArturJanosz .

Artur Janosz:

„Po wczorajszym wypadku startowałem z ostatniego pola i zdawałem sobie sprawę, że nie będzie łatwo przebić się w stronę czołówki. W rzeczywistości jazda była jednak jeszcze trudniejsza niż myślałem, bo bolid bardzo opornie skręcał w lewe zakręty, w których musiałem bardzo mocno zwalniać, aby utrzymać prawidłowy tor jazdy. Po wczorajszym kontakcie z Giuliano Alesim i przebiciu opony uderzyłem w bandę, ale bardzo delikatnie i przy niewielkiej prędkości. Nic nie wskazywało na to, że bolid wówczas ucierpiał, ale widocznie musiało dojść do jakiegoś uszkodzenia. Ten weekend, podobnie jak cały sezon, był dużym rozczarowaniem, bo przez cały rok zwyczajnie prześladowały nas pech i problemy, które nie pozwoliły mi pokazać pełni mojego potencjału. Weekend w Abu Zabi był dla mnie najprawdopodobniej ostatnim w bolidzie GP3, a na kolejny sezon skłaniam się ku przesiadce do samochodu GT. Rozmawiamy z kilkoma zespołami i mamy bardzo dobre propozycje, ale nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji. Jedno jest pewne. Dzisiejszy wyścig nie był moim ostatnim w tym roku.”
Zobacz także:
Artur Janosz wystartuje w ostatniej rundzie pucharu Lamborghini w Walencji Artur Janosz dwunasty w kwalifikacjach GP3 w Abu Zabi Artur Janosz zakończy sezon GP3 w Abu Zabi Artur Janosz szesnasty w drugim wyścigu GP3 w Malezji Artur Janosz nie ukończył sobotniego wyścigu GP3 w Malezji

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |