Artur Janosz nie ukończył sobotniego wyścigu GP3 w Malezji

Artur Janosz nie ukończył...
Artur Janosz nie ukończył w sobotę pierwszego wyścigu przedostatniej rundy serii GP3 na torze Sepang w Malezji z powodu kolizji w pierwszym zakręcie.

W niedzielę jedyny Polak w stawce ruszy do drugiego wyścigu z ostatniej, dwudziestej drugiej pozycji, ale jako jeden z nielicznych będzie miał do swojej dyspozycji komplet nowych opon.

Po starcie z dwudziestego pierwszego pola kierowca ekipy Trident jeszcze przed pierwszym zakrętem wyprzedził dziś kilku rywali, ale po kolizji w pierwszym łuku jego bolid nie nadawał się do dalszej jazdy, zmuszając Artura do wycofania się z rywalizacji w pierwszym wyścigu weekendu.

Sobotnie zmagania wygrał Alexander Albon z Tajlandii. Niedzielny wyścig, do którego Janosz ruszy z dwudziestego drugiego pola, o godzinie 8:30 rano polskiego czasu pokaże Polsat Sport Extra.

Więcej informacji o Arturze Janoszu pod adresem www.arturjanosz.pl na Facebooku www.facebook.com/artur.janosz.official oraz Twitterze @ArturJanosz .

Artur Janosz:

„Ten weekend zupełnie nie idzie po naszej myśli, ale takie czasami są wyścigi. Mimo odległej pozycji wystartowałem całkiem nieźle i wyprzedziłem kilku rywali już na prostej, ale w pierwszym zakręcie panowało spore zamieszanie. Straciłem przyczepność i zderzyłem się z innym kierowcą. Niestety, mój bolid był zbyt mocno uszkodzony i nie mogłem kontynuować jazdy. Na szczęście uszkodzenia nie są aż tak poważne i mechanicy nie powinni mieć problemów z naprawą auta przed jutrzejszym wyścigiem. Będę do niego startował z końca stawki, ale jestem chyba tylko jednym z trzech kierowców, którzy zachowali na niedzielę komplet nowych opon. To powinno mi pomóc, chociaż zużycie ogumienia nie było dziś aż tak duże. Muszę tylko dobrze wystartować i uniknąć zamieszania w dwóch pierwszych zakrętach. Nie poddajemy się i jutro walczymy dalej.”
Zobacz także:
Artur Janosz wystartuje w ostatniej rundzie pucharu Lamborghini w Walencji Artur Janosz kończy trudny sezon GP3 w Abu Zabi Artur Janosz dwunasty w kwalifikacjach GP3 w Abu Zabi Artur Janosz zakończy sezon GP3 w Abu Zabi Artur Janosz szesnasty w drugim wyścigu GP3 w Malezji

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |