Atomówki będą pompować po Impelu

Atomówki będą pompować...
Niedzielny mecz Atomu Trefla Sopot z Impelem Wrocław będzie pełen nie tylko sportowych emocji.

Tuż po zakończeniu starcia Atomówki rzucą się na parkiet i zaczną pompować. Nie jednak po to, by dbać o formę fizyczną, a zwrócić uwagę na problem popełniania samobójstw przez wojskowych wracających z misji bojowych. Tym samym Atom Trefl dołącza do międzynarodowej akcji „22 pompki dla weteranów”.

„22 pushups for 22 KILL challenge” to akcja, która zapoczątkowana została w USA i ma uświadamiać problem samobójstw weteranów z zespołem PTSD. Jak wynika z badań, w latach 1999-2010 średnio co godzinę samobójstwo popełniał żołnierz, który walczył w Iraku lub Afganistanie. Ta tragiczna statystyka dała początek akcji „22 pompki dla weteranów”, do której dołączyli m.in. Marcin Gortat, czy Łukasz Piszczek, a teraz biorą w niej udział Atomówki. Trenera Piotra Matelę i całą drużynę do akcji nominował kpt. Andrzej Pindor, od lat wspierający weteranów poprzez organizację programu „Szacunek i wsparcie”.

Akcja polega na wykonywaniu 22 pompek przez 22 dni. Atom Trefl pompować rozpoczął tuż przed Świętem Niepodległości, a zakończy na początku grudnia. By jednak uświadomić o problemie jak największą liczbę osób, sopocianki 22 pompki wykonają także tuż po zakończeniu niedzielnego meczu z Impelem Wrocław, który będzie pokazywany w telewizji. Do włączenia się do akcji zachęcają także zespół przeciwny oraz Klub Kibica.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z pierwszego dnia pompowania Atomówek. https://www.youtube.com/watch?v=Nr6rZxrwonw&feature=youtu.be. Trener Piotr Matela nominował do dołączenia do akcji także LOTOS Trefl Gdańsk, Trefl Sopot oraz Wybrzeże Gdańsk.


Zobacz także:
ORLEN Liga: ŁKS Commercecon za mocny dla Legionovii ORLEN Liga: Atom Trefl wywalcza punkt w konfrontacji z Grot Budowlanymi! ORLEN Liga: Developres zwycięża z KSZO ORLEN Liga: BKS Profi Credit wygrywa w Sopocie Juan Manuel Serramalera odchodzi z Dąbrowy Górniczej! ORLEN Liga: zwycięstwa ŁKS-u Commercecon i BKS-u Profi Credit

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |