Bartosz Kurek: Final Six to najlepszy sposób przygotowania się do igrzysk

Bartosz Kurek: Final Six to...
Atakujący reprezentacji Polski podsumowuje sobotni pojedynek z Rosją, w którym biało-czerwoni ulegli rywalom 1:3.

- Jak ocenisz dwa dotychczasowe pojedynki w łódzkim turnieju LŚ?

- My mamy awans do turnieju finałowego zapewniony. Jesteśmy po bardzo ciężkim treningu - co widać, szczególnie po ilości popełnionych błędów. Musimy nad tym popracować, aby w przyszłości funkcjonowało to lepiej.

- Musiałeś przerwać swoje wakacje, aby dołączyć do kadry na mecze w Kaliningradzie, jak się czułeś w Rosji? 

- Nie nazwałbym tego wakacjami, od czasu powrotu z Japonii ciężko pracuję, razem z chłopakami. Myślę, że w tym drugim spotkaniu postawiliśmy się, ale z taką grą mieliśmy małe szanse. 

- W tym roku Final Six odbędzie się w Krakowie. Myślisz, że jest to dobry sposób na przygotowanie do Igrzysk Olimpijskich?

- Na pewno wszyscy chcą się dobrze przygotować do tego turnieju finałowego, który odbędzie się w Krakowie. Dla nas to najlepszy sposób do przygotowania się do Igrzysk w Rio. 

- Jak oceniasz tegoroczny turniejowy system rozgrywek LŚ?

- Jednak gramy cały czas te mecze, które dają na pewno materiał oglądowy dla trenera, dają możliwość rozpracowania wariantów gry różnych zawodników, ale nie wiem czy to jest najlepsza reklama siatkówki. Nastawiamy swoje serce na walkę do ostatniej piłki, ale czasem po prostu już słabsza forma blokuje naszą grę. 
Zobacz także:
LŚ 2016: tie-break z Belgią dla biało-czerwonych! LŚ 2016: Polacy ulegli Brazylijczykom LŚ 2016: Argentyna pokonuje Rosję! Liga Światowa: druga porażka Polaków w Kaliningradzie Liga Światowa: porażka biało-czerwonych z Rosją

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |