Basz pod wrażeniem nowego Autodromu Słomczyn

Basz pod wrażeniem nowego...
Tuż przed zawodami XI i XII rundy Rotax Max Challenge Polska odbyło się oficjalne otwarcie zmodernizowanego Autodromu Słomczyn.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli mediów, Polskiego Związku Motorowego, a także urzędującego kartingowego mistrza świata - Karola Basza. 

Polak jako jeden z pierwszych zawodników miał okazję sprawdzić nową nitkę toru. Basz przejechał jedno okrążenie swoim mistrzowskim gokartem ekipy Kosmic Racing, a także cztery za kierownicą bolidu Formuły Renault 2.0 przygotowanego przez zespół Inter Europol. Zmodernizowany obiekt przeszedł szereg zmian, które miały na celu stworzenie pierwszego polskiego toru z prawdziwego zdarzenia i zdaniem Karola, ten cel został w 100% osiągnięty.  
„Cieszę się, że mogłem na własnej skórze sprawdzić jak prezentuje się nowy Autodrom Słomczyn” - zdradził Basz. „Obiekt po modernizacji stał się torem na światowym poziomie. Teraz Słomczyn może równać się z najlepszymi torami kartingowymi na świecie i absolutnie niczego mu nie brakuje. Nitka toru jest bardzo ciekawa i zarazem techniczna. Składają się na nią szybkie zakręty, więc kierowcy powinni cieszyć się zarówno z jazdy, jak i wyzwania jakie postawi przed nimi ten obiekt. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy gościć w Polsce kartingowe mistrzostwach Europy!”
Zobacz także:
Solidny początek sezonu Karola Basza Karol Basz dla WOŚP! Karol Basz odebrał trofeum! Karol Basz wicemistrzem świata! Basz znów zwycięża! Nowy Autodrom Słomczyn - nowe możliwości

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |