Bieg Europejski z dodatkową pulą 250 pakietów startowych

Duże zainteresowanie biegaczy startem w XVI Biegu Europejskim „Teraz Francja!” sprawiło, że organizatorzy po raz pierwszy w historii imprezy zdecydowali się zwiększyć limit uczestników z 1 500 do 1 750 osób.

Dodatkowa pula 250 pakietów startowych dostępna jest na stronie www.biegeuropejski.pl  

XVI Bieg Europejski odbędzie się już 7 kwietnia. Choć zapisy praktycznie zbliżają się ku końcowi, pozostały jeszcze pojedyncze miejsca, organizatorzy wciąż otrzymują zgłoszenia osób zainteresowanych startem w tej jednej z najszybszych „dyszek” w kraju. Początkowo przewidziana liczba 1 500 miejsc na liście startowej okazuje się więc niewystarczająca i po raz pierwszy w historii gnieźnieńskiej imprezy jej organizatorzy podjęli decyzję o zwiększeniu limitu uczestników o dodatkowych 250 pakietów. 

„Liczbę dostępnych pakietów startowych możemy już liczyć w kilkunastu sztukach, a wciąż dostajemy sporo zapytań od zawodników, którzy bardzo chcieliby pobiec w tym roku w Gnieźnie. Wpływ na taki stan rzeczy z pewnością ma bardzo dobra opinia, którą co roku otrzymuje nasza impreza od tych najbardziej zainteresowanych osób, czyli samych biegaczy. Bieg Europejski rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego po konsultacjach z naszymi sponsorami i partnerami postanowiliśmy zwiększyć limit uczestników do 1 750 osób. Tegoroczna edycja, organizowana pod hasłem „Teraz Francja!” zapowiada się więc wyjątkowo efektownie. Zanosi się na rekordową w ciągu 16-letniej historii imprezy frekwencję. Jestem przekonany, że wszyscy którzy przyjadą 7 kwietnia do Gniezna, wyjadą ze wspaniałymi przeżyciami i być może nowymi życiówkami. Oczywiście wszyscy mocno trzymamy za to kciuki!” - powiedział Andrzej Krzyścin, dyrektor Biegu Europejskiego w Gnieźnie. 

Na liście startowej XVI Biegu Europejskiego widnieje w tej chwili 1 519 nazwisk, w tym 1121 mężczyzn i 390 kobiet. Najliczniejszymi kategoriami wiekowymi są obecnie M40 - 407 zawodników oraz K30 - 154 zawodniczek. Najstarszą zawodniczką na trasie będzie uczestniczka startująca w kategorii K70, a wśród mężczyzn w tej kategorii wiekowej pobiegnie 15 biegaczy. 

Rejestracja do XVI Biegu Europejskiego wciąż trwa, a zapisy prowadzone są na stronie www.biegeuropejski.pl    
Organizatorem XVI Biegu Europejskiego jest Klub Sportowy „Altom” Gniezno przy wsparciu Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Sponsorami strategicznymi są firmy Altom Design i Velux.
Zobacz także:
XVI Bieg Europejski w Gnieźnie z rekordem frekwencji Już w sobotę XVI Bieg Europejski we francuskim klimacie Rekordowy Bieg Europejski w Gnieźnie Poznański akcent w Biegu Europejskim w Gnieźnie Bieg Europejski na 10 km ponownie w Olsztynie

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |