Bieg na Igrzyska inauguruje ósmy sezon - ruszają Ligi Regionalne Grupy AZOTY

Bieg na Igrzyska inauguruje...
Startuje drugi sezon Lig Regionalnych Grupy AZOTY. W tym tygodniu najmłodsi biegacze narciarscy będą rywalizować w Zakopanem, Istebnej-Zaolziu, Tomaszowie Lubelskim, Szklarskiej Porębie i Białymstoku.

Już w tym tygodniu zostanie zainaugurowany drugi sezon Lig Regionalnych - projektu skierowanego do najmłodszych adeptów narciarstwa biegowego.  Cykl 25 jednodniowych zawodów został podzielony tak jak w zeszłym roku na pięć Lig Regionalnych. W każdej z Lig, w sezonie 2017, zostanie rozegranych pięć edycji zawodów. Wystartują w nich przede wszystkim juniorki i juniorzy E, dla których będą to główne starty w sezonie. Najlepsi z najmłodszej grupy wiekowej zakwalifikują się do finałowych zawodów Pucharu Grupy AZOTY. Pierwsze zawody Śląsko-Beskidzkiej Ligi Regionalnej Grupy AZOTY odbędą się w środę 11 stycznia na trasie w Istebnej Zaolziu. Najmłodsi pobiegną na 2 km stylem klasycznym, starsze roczniki będą rywalizować na 2,5 oraz 3 km. W Białymstoku także 11 stycznia zainauguruje sezon Mazowiecko-Północna Liga Regionalna Grupy AZOTY. Juniorzy E będą rywalizować łyżwą na dystansie 1 km, dla juniorów C i D przygotowano trasę o długości odpowiednio 2 i 3 km. W Szklarskiej Porębie biegowa młodzież Karkonoskiej Ligi Regionalnej Grupy AZOTY spotka się 12 stycznia na Polanie Jakuszyckiej. Tu także rywalizacja toczyć się będzie łyżwą na dystansie 3 i 2 km. Małopolska Liga Regionalna SZS o Puchar ON Kotelnica Białczańska - Liga Regionalna Grupy AZOTY rusza 11 stycznia w Zakopanem. Dystanse w zależności od grupy wiekowej od 3 do 1 km klasykiem. Podkarpacko-Lubelska Liga Regionalna Grupy AZOTY zainauguruje sezon w Tomaszowie Lubelskim. Na trasach Siwej Doliny  11 stycznia juniorzy E  pobiegną na 2 km stylem dowolnym, juniorzy C i D na 4 km.


Zobacz także:
Na finiszu kolejna Liga Regionalna Grupy AZOTY w biegach narciarskich Ligi Regionalne Grupy AZOTY wkraczają w fazę finałową Przed nami pierwszy finał Ligi Regionalnej Grupy AZOTY Ligi Regionalne Grupy AZOTY w biegach narciarskich mają za sobą kolejne starty Kolejny tydzień startów w Ligach Regionalnych Grupy AZOTY Toczy się rywalizacja w Ligach Regionalnych Grupy AZOTY

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |