Biegowe wsparcie i rowerowe sukcesy

Ponad 6 000 zł na rzecz czterech fundacji pomagających dzieciom „wybiegali” pracownicy Bridgestone Poznań, którzy wzięli udział w 17. edycji poznańskiego maratonu.

Wśród niemal 6 000 uczestników znalazło się 29 takich zawodników (porównywalnie, jak w ubiegłym roku).

Najszybszym biegaczem z Bridgestone Poznań okazał się Hubert Jakubowski, który uzyskał czas 03:11:05 netto (wynik nieoficjalny). Drugi rezultat osiągnął Łukasz Gorczycki (03:24:05 netto). Dla większości zawodników nie był to pierwszy start w tego typu imprezie.  

Dodatkowe wsparcie

- Warunki pogodowe i organizacyjne sprzyjały osiąganiu dobrych rezultatów. Rewelacyjnie spisali się kibice, którzy dodawali nam sił na każdym z 42 kilometrów i po raz kolejny pokazali, że są najlepsi w Polsce - mówił Łukasz Gorczycki z Bridgestone Poznań. - To, że start w biegu wiązał się ze zbieraniem kilometrów na szczytny cel, wyzwalało dodatkowe endorfiny - przyznał zawodnik. Podkreślił on również, że udział w maratonie wymaga regularnych treningów, również w szerszym biegowym gronie.

Kilometry osiągnięte przez pracowników Bridgestone Poznań w poznańskim maratonie jak co roku zostały zamienione na pomoc finansową na wybrany cel.

- W tym roku naszym biegaczom udało się „wybiegać” ponad 6 000 zł. Pieniądze zostaną przekazane czterem organizacjom, których podopiecznymi jest pięcioro dzieci naszych pracowników: Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, Fundacji Dzieciom „Pomagaj”, Fundacji Jaś i Małgosia oraz Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” - mówił Paweł Nowaczyk, dyrektor HR Bridgestone Poznań. - Choć była to czwarta edycja naszej wspólnej akcji, staramy się, by co roku miała ona nieco inną formułę. Poprzednio wsparliśmy fundacje i stowarzyszenia prowadzące działania o zasięgu ogólnopolskim, w tym także te związane z bezpieczeństwem drodze - przypomniał.

Firmowe podium

Kilometrowy dorobek nie był jedynym sukcesem firmowej reprezentacji, która w ostatnim czasie zajęła również III miejsce w klasyfikacji firmowej cyklu Gogol MTB (składającym się z 10-ciu imprez odbywających się na terenie Wielkopolski). Rozdanie nagród dla zwycięzców tej serii odbyło się 15 października. Reprezentację Bridgestone Poznań można było zobaczyć też w tegorocznym Biegu Europejskim w Gnieźnie, Survival Race i Poznań Bike Challenge (II miejsce w klasyfikacji firmowej).

- Nasz zespół startujący w cyklu Gogol MTB został zgłoszony do klasyfikacji drużynowej i do tzw. Biznes Ligi, w której mogliśmy zmierzyć się z drużynami składającymi się z zawodników, którzy nie trenują w profesjonalnych klubach. Dzięki zaangażowaniu naszych kolegów i poświęcaniu przez nich często swoich indywidualnych wyników na korzyść wyniku zespołowego, zajęliśmy w tej klasyfikacji III miejsce, wyprzedzając inne silne ekipy. Jest to tym większe osiągniecie, że dla zdecydowanej większości z nas były to pierwsze starty na tych trasach, a nawet w tego typu zawodach - podsumował Jacek Pelczyński, który był jednym z 17 zawodników Bridgestone Poznań startujących w rowerowym cyklu. - To doświadczenie pokazało, jak wielu świetnych kolarzy mamy w naszej firmie i jak bardzo integruje ich wspólna rywalizacja sportowa z innymi zespołami - dodał.

Zadowolenia nie krył również Paweł Nowaczyk, dyrektor HR Bridgestone Poznań: - Kończący się sezon obfitował w wiele sportowych sukcesów naszych pracowników. Cieszymy się, że wykazali się oni tak dużym zaangażowaniem i gratulujemy tegorocznych dokonań. Planujemy dalej wspierać ich w realizacji ich pasji, które przynoszą nie tylko  sportowe, ale również pozasportowe efekty, jak choćby wsparcie dla potrzebujących dzieci czy wcześniejsza promocja bezpiecznych zachowań na drodze - podsumował.

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |