Blaz Janc będzie zawodnikiem Vive Tauronu Kielce!

Blaz Janc będzie...
Vive Tauron Kielce doszedł do porozumienia z nowym zawodnikiem, który będzie występował od sezonu 2017/18. Jest nim słoweński prawoskrzydłowy - Blaz Janc.

Mierzący 185 centymetrów prawoskrzydłowy uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników na świecie. Blaz Janc podpisał z klubem trzyletni kontrakt - Jestem niezmiernie szczęśliwy, że udało nam się pozyskać tak znakomitego zawodnika. Chciałbym bardzo podziękować Blazowi za jego determinację w tym, żeby trafić własnie do naszego klubu. To pokazuje, że będziemy mieli znakomitego zawodnika, ale także prywatnie osobę z dobrym charakterem, który pasuje do naszej drużyny. Jestem pewny, że Blaz bardzo dobrze wkomponuje się w nasz zespół. Dziękuje klubowi Celje Pivovarna Lasko za negocjacje, które od początku nie były łatwe, ale na końcu oba kluby się porozumiały - mówi Prezes Bertus Servaas. 

Blaz Janc urodził się 20 listopada 1996 roku. Od początku swojej kariery związany jest z Celje Pivovarna Lasko. Jest etatowym reprezentantem Słowenii. W 14 meczach dla swojego zespołu narodowego zdobył 60 goli. Prawoskrzydłowy wystąpi także w ropoczynających się w środę Mistrzostwach Świata we Francji. Pomimo młodego wieku, zawodnik brał także udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. 

W obecnym sezonie w 8 meczach dla Celje w Lidze Mistrzów zdobył 48 goli.
Zobacz także:
Velux EHF Liga Mistrzów: Vive Tauron wygrywa z MOL-Pick Szeged! PGNiG Superliga: dzielna postawa Stali, Vive odjechało w drugiej połowie! Velux EHF Liga Mistrzów: Vive Tauron przegrywa z "Lwami" Vive Tauron Kielce wspiera projekt budowy protezy serca dla dzieci! STS podpisał umowę sponsorską z Vive Kielce

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |