Blisko dwa miliony gości na PGE Narodowym w 2016 roku

Blisko dwa miliony gości...
1 mln 880 tysięcy gości przy prawie dwumiesięcznym wyłączeniu obiektu to oficjalna frekwencja na PGE Narodowym w 2016 roku. Dla porównania w 2015 r. na arenie gościło 1 mln 960 osób.

Kolejne rekordy frekwencji, które padały podczas wydarzeń całostadionowych w ubiegłym roku potwierdzają, że PGE Narodowy to miejsce bardzo popularne i lubiane przez warszawiaków oraz turystów odwiedzających stolicę.

W 2016 roku na PGE Narodowym odbyła się rekordowa liczba dużych wydarzeń sportowych, w tym m.in. mecze polskiej reprezentacji, maraton i mityng lekkoatletyczny, podczas których padały rekordy świata i frekwencji. Podczas Verva Street Racing gościliśmy 120 tys. osób, a na LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland padł rekord frekwencji w historii żużla - 70 tysięcy kibiców „czarnego sportu” obserwowało mecze z trybun PGE Narodowego. W sierpniu na zawodach lekkoatletycznych LOTTO Warszawski Memoriał im. Kamili Skolimowskiej Anita Włodarczyk rzutem na odległość 82,98 m pobiła rekord świata.

„Zarządzanie największą areną wielofunkcyjną w kraju to prawdziwe wyzwanie. To także satysfakcja, kiedy udaje się zrealizować stawiane sobie cele. W związku z organizacją szczytu NATO i wyłączeniem obiektu na dwa miesiące, zakładaliśmy że frekwencja w 2016 roku będzie na poziomie 1 mln 600 osób, a wynik jest lepszy o ponad 300 tysięcy. Cieszymy się, ze również na tym polu odnieśliśmy sukces” - podkreśla Jakub Opara, prezes zarządu PL.2012+, operatora PGE Narodowego.  

Kalendarz na 2017 rok na PGE Narodowym zakłada organizację przynajmniej 24 wydarzeń całostadionowych, kilkuset wydarzeń biznesowych i społecznych. Wśród potwierdzonych już imprez są: mecze polskiej reprezentacji w eliminacjach Mistrzostw Świata 2018 (10.06 Polska - Rumunia; 08.10 Polska - Czarnogóra; 04.09 Polska - Kazachstan); PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland (13.05); gala KSW Colosseum na PGE Narodowym (27.05), mecz otwarcia Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017 (24.08); koncerty Coldplay (18.06), Depeche Mode (21.07) i Roztańczony PGE Narodowy (23.09).

„W 2017 roku chcemy zapewnić gościom PGE Narodowego najlepszą ofertę na rynku szeroko pojętego „przemysłu czasu wolnego” i liczymy, że dzięki temu frekwencja będzie jeszcze wyższa” - mówi Jakub Opara.


Zobacz także:
PGE Narodowy chce stworzyć Narodową Strefę Kibica Z minitoru na PGE Narodowy Pojedynek mistrzów - Chalidow vs Mańkowski walką wieczoru KSW Colosseum Piąta obrona pasa na PGE Narodowym, Gamrot kolejnym mistrzem na KSW Colosseum Kleber Koike Erbst powalczy o pas KSW z Marcinem Wrzoskiem na PGE Narodowym

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |