Bohdan Tomaszewski Cup 2016: znamy zwycięzców!

Bohdan Tomaszewski Cup...
Clara Tauson z Danii i Alexander Zgirovsky z Białorusi to zwycięzcy Bohdan Tomaszewski Cup 2016, czyli 49. Międzynarodowego Turnieju Tenisowego do lat 16 imienia redaktora Bohdana Tomaszewskiego.

Za rok czeka nas wielki jubileusz: 50. edycja imprezy!
W finale dziewcząt Clara TAUSON grała z Janą KOŁODYŃSKĄ. Obie są trzynastolatkami (choć turniej ma kategorię do lat 16), ale warunki do gry w tenisa imponujące, co przekładało się na ich grę. Było na co popatrzeć: zarówno jeśli idzie o poziom zawodniczek, jak i dramaturgię spotkania. W drugim secie Kołodyńska prowadziła nawet 4:1 i wydawało się, że przejęła inicjatywę, ale rywalka doprowadziła do tie-breaka, którego - nie bez problemów - wygrała. Po meczu, czekając na ceremonię dekoracji zwycięzców, Dunka pozwoliła sobie na słodki deser w Cafe Legia - młodość ma swoje prawa, zwycięzcy również. Kołodyńskiej przypadła nagroda na pocieszenie: puchar od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Dudy, który uhonorował w ten sposób najlepszą Polkę w turnieju (dziewczyna z Olsztyna ma polskie obywatelstwo). To była zarazem najmłodsza zawodniczka Bohdan Tomaszewski Cup 2016, której urodziny przypadają tego samego dnia, co Redaktora Bohdana Tomaszewskiego: 10 sierpnia.

Wśród chłopców o najwyższe laury, czyli replikę oryginalnego pucharu ufundowanego przez Redaktora Bohdana Tomaszewskiego w 1968 roku, punkty do rankingu i nagrody rzeczowe, zagrali Alexander ZGIROVSKY z Białorusi i Ivan ZAYTSEV z Rosji. Obaj są już starszymi i doświadczonymi zawodnikami: Białorusin ma 15 lat, Rosjanin - 16, więc start w tegorocznej edycji był dla niego ostatnim w karierze. Nie do końca udanym, bo musiał uznać klasę młodszego kolegi. Zgirovsky w całym turnieju nie stracił seta, w półfinale pokonał rozstawionego z numerem 1 faworyta Romana Neganova z Rosji, więc tryumf w finale był formalnością. Z kolei Zaytsev po drodze do finału ograł 14-letniego Mikołaja LORENSA, który okazał się najlepszym Polakiem, również uhonorowanym okazałym pucharem od prezydenta RP: oprócz ćwierćfinału singla wystąpił także w finale gry podwójnej. Po dekoracji mówił z uśmiechem, że to chyba najważniejsze trofeum w jego karierze. Gratulujemy i liczymy, że za rok - podczas 50. edycji - dołoży do tego puchar za zwycięstwo.

DZIEWCZĘTA

FINAŁ GRY POJEDYNCZEJ: 

Clara TAUSON (Dania) - Jana KOŁODYŃSKA (Białoruś, 3) 6:3, 7:6 [4].

FINAŁ GRY PODWÓJNEJ: 

Daniella MEDVEDEVA (Rosja, 1), Raluca Maria TUDORACHE (Rumunia, 1) - Darja SEMENISTAJA, Latvia SEMENISTAJA (Łotwa, 4) 6:7 [4], 6:2, 10-7.

CHŁOPCY

FINAŁ GRY POJEDYNCZEJ: 

Alexander ZGIROVSKY (Białoruś, 3) - Ivan ZAYTSEV (Rosja) 7:6 [5], 6:2.

FINAŁ GRY PODWÓJNEJ: 

Andrew PAULSON (Czechy, 1), Alexander ZGIROVSKY (Białoruś, 1) - Artsiom BARDZIN (Białoruś, 2), Mikołaj LORENS (Polska, 2) 6:2, 6:1.

MECENAS:

Turniej Bohdan Tomaszewski Cup 2016 współfinansuje miasto stołeczne Warszawa.

PATRONAT:

Honorowy patronat nad Bohdan Tomaszewski Cup 2016 objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |