Buchti.pl Rally Team przed Rajdem Ziemi Bocheńskiej

Buchti.pl Rally Team przed...
Na jeden weekend w roku, Bochnia, zwana Miastem Soli, zamienia się w miasto rajdowe. Wszystko dzięki Rajdowi Ziemi Bocheńskiej, który dziś właśnie startuje po raz czwarty.

Na trasach trzeciej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska pojawi się również ekipa Buchti.pl Rally Team i tym razem będzie w pełnym składzie. Do załóg Marciniak / Biernot, Zbroja / Walczak oraz Faber / Bernatowski dołączają Jakub Polak i Łukasz Jędrzejko (Opel Astra), dla których będzie to pierwszy start w tym roku. Przed nami bardzo wymagający weekend i impreza, która zawsze ma bardzo mocną obsadę, ale mamy nadzieję, że wrócimy z Bochni z dobrymi wynikami. Mocno liczymy na wsparcie kibiców. Zapraszamy na 4. Rajd Ziemi Bocheńskiej.

Załoga Tomasz Zbroja / Piotr Walczak (Renault Clio - RO 1)

Tomasz Zbroja: „Odcinki Rajdu Bocheńskiego zawsze były wymagające, ale w tym roku będzie chyba jeszcze trudniej. Trasy są bardzo szybkie, a wiele miejsc zdradliwych, ale podobają mi się te odcinki. Początek sezonu nie ułożył się po naszej myśli, ale mam nadzieję, że tutaj wszystko pójdzie już w dobrą stronę. Cel na ten rajd to przede wszystkim meta, którą osiągniemy bez problemów.  Prześladują nas naprawdę pechowe awarie, ale liczę na to, że po dzisiejszym dniu wróci przyjemność z jazdy i rywalizacji. 

Chciałbym bardzo podziękować moim znajomym i rodzinie, za ich wsparcie w tych gorszych chwilach i pomoc, żebyśmy mogli się tutaj pojawić, już nie mówiąc o motywowaniu mnie do dalszej pracy. Wspierają nas również WRT Karting, ODS - Opony Do Sportu, Racing Shop oraz Buchti.pl Promotion. Trzymajcie za nas proszę mocno kciuki, a my dziś damy z siebie wszystko!”

Załoga Wojciech Faber / Marcin Bernatowski - Citroen Saxo (PPC)

Wojciech Faber: „Przed nami mój ulubiony rajd, w którym razem z Marcinem debiutowaliśmy 3 lata temu. Był to bardzo trudny i stresujący start, ale po raz pierwszy stanęliśmy wtedy na mecie. Był to ważny moment i bardzo pozytywnie go wspominam. Jeśli chodzi o Bocheński, to jest to najlepsza impreza w sezonie chyba dla większości zawodników. Każdy chciałby też odnieść sukces, który tutaj smakuje wyjątkowo dobrze. 

Mam nadzieję, że ten start będzie przełomowy, bo od początku sezonu prześladuje nas wyjątkowy pech, nieukończony rajd przez awarie i problemy z hamulcami. Dwie dotychczasowe rundy to problemy z hamulcami i jedno wycofanie. Mamy nadzieję, że limit pecha już wyczerpaliśmy i będziemy tutaj cieszyć się jazdą i walczyć z chłopakami z klasy o zwycięstwo. Charakterystyka tras bardzo mi odpowiada i chociaż trzeba zaznaczyć ze to trudny technicznie i wymagający rajd, to już nie mogę się doczekać pierwszego odcinka. W Bochni wspierać nas będą: Fargotex, Faber Obuwie, Energy Motorsport i Buchti.pl”.

Załoga Piotr Marciniak / Łukasz Biernot - Peugeot 206 (Klasa RO 1)

Piotr Marciniak: „Po raz kolejny jesteśmy w Bochni i znów towarzyszą nam duże emocje. Ten rajd, co roku robi większe wrażenie, a ta edycja zapowiada się na jeszcze lepszą. Na zapoznaniu z trasą, odcinki zrobiły na nas bardzo dobre wrażenie. Jesteśmy mocno zmotywowani i dobrze przygotowani. Na pewno obiecujemy zaciętą walkę. 

Mamy tu wymagające, szybkie i trudne odcinki, wytyczone w pięknej scenerii, a do tego bardzo mocną stawkę. Brakuje jeszcze dobrego wyniku i ten weekend będzie bardzo pozytywny. Do zobaczenia na odcinkach.”


fot. Jakub Syty
fot. Jakub Syty

fot. Rozmus Photography
fot. Rozmus Photography

fot. Rozmus Photography
fot. Rozmus Photography

fot. Rozmus Photography
fot. Rozmus Photography

fot. Rozmus Photography
fot. Rozmus Photography

fot. Facebook J. Polaka
fot. Facebook J. Polaka

fot. Rozmus Photography
fot. Rozmus Photography


Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |