Były reprezentant Turcji Sinan Tanik nowym szkoleniowcem Effectora Kielce!

Były reprezentant Turcji...
36-letni Sinan Tanik będzie pierwszym w historii zagranicznym trenerem zespołu z Kielc, choć w jego bogatej karierze Polska odegrała znaczącą rolę.

Od 2006 do 2008 grał w barwach AZS-u Olsztyn, z którym dwukrotnie zdobył brązowy medal polskiej ligi. Był też pierwszym Turkiem grającym w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju. Przed transferem do Polski występował w takich klubach jak Erdemisor Eregli czy Polis Pkd Ankara. Jednak najdłuższy okres w swojej karierze spędził w Halkbanku Ankara, w którym grał przez 4 lata (2004-2006 i 2008-2010). Potem przeniósł się do Galatasaray Stambuł, a następnie do Iraklisu Saloniki, Al-Ain i Unicaji Almerii. Z Al.-Ain zdobył mistrzostwo Zjednoczonych Emiratów Arabskim, natomiast z Almerią mistrzostwo Hiszpanii. Karierę zakończył w Galatasaray, gdzie zbierał pierwsze szlify trenerskie będąc w sztabie szkoleniowym tej drużyny.

Sinan Tanik to również wybitny reprezentant swojego kraju. W kadrze Turcji rozegrał ponad 100 meczów i zajął z nią trzecie miejsce w rozgrywkach Ligi Europejskiej w 2008 i 2010 roku. W 2011 roku był jej kapitanem na mistrzostwach Europy. W reprezentacji Turcji także uczył się fachu trenera.

Nowy opiekun kieleckiej drużyny grał na pozycji przyjmującego i mierzy 198 centymetrów wzrostu.


Zobacz także:
Aleksiej Nałobin w Effectorze Kielce! Effector będzie jeździć Toyotami CH-R Rekordowe licytacje Effectora na WOŚP! Trener Daszkiewicz odsunięty od prowadzenia Effectora Leo Andrić nowym atakującym Effectora Kielce

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |