Charlotte Kalla pomimo kontuzji przygotowuje się do sezonu

Charlotte Kalla pomimo...
Szwedzka multimedalistka Charlotte Kalla w przygotowaniach do zbliżającego się sezonu zmaga się z kontuzją, która uniemożliwia jej pełną realizację programu treningowego. Zawodniczka poczuła ból w okolicach żeber podczas treningów w Tornedalen.

Szczegółowe badania wykazały przeciążeniową kontuzję w obrębie odcinka piersiowego kręgosłupa. - Gdy tylko pojawił się ból „zaciągnęliśmy ręczny hamulec”, aby dać odpocząć górnej partii ciała. Przestałam używać kijków podczas treningów na nartorolkach, dlatego wykonuję tylko ruch nogami techniką łyżwową - powiedziała zawodniczka.

Zdaniem Stefana Thomsona, który jest fizjoterapeutą i rehabilitantem zawodniczki nie ma jednak powodów do niepokoju. - Najzwyczajniej w świecie trenowała zbyt mocno i przekroczyła granicę możliwości swojego organizmu, co nie jest niczym niespotykanym wśród sportowej elity. Charlotte może biegać, jeździć na rowerze i stosować inne alternatywne formy treningu. Zawodniczka trzyma się dobrze i nic nie wskazuje żeby uraz utrzymywać się dłużej niż trzy, cztery tygodnie - komentuje Thomson.

Przypomnijmy, że dla Charlotte Kalli najważniejszą imprezą zbliżającego się sezonu będą Mistrzostwa Świata w Lahti. Szwedka nie wystartuje w Tour de Ski, podobnie jak dwa lata temu. Plan na obecny sezon jest zbliżony w swoich założeniach do poprzedzajacego znakomite w wykonaniu Szwedki mistrzostawa w Falun.
Zobacz także:
FIS w Bruksvallarnie: Kalla i Dyrhaug zwyciężają w biegach techniką dowolną FIS w Bruksvallarnie: Kalla i Northug najlepsi w piątek MŚ Falun 2015: triumf Kalli na 10 km techniką dowolną PŚ w Oestersund: Kalla triumfuje na 10 km techniką dowolną, Jaśkowiec piętnasta Charlotte Kalla pokonała Zlatana Ibrahimovicia!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |