Charytatywny Mecz Gwiazd - Siatkarze vs Tenisiści za nami

26 lutego na kortach Mery w Warszawie odbył się wyjątkowy Charytatywny Mecz Gwiazd - Siatkarze vs Tenisiści.

Tego dnia po przeciwnych stronach siatki rywalizowali siatkarze ONICO AZS Politechnika Warszawska na czele z Andrzejem Wroną oraz tenisiści pod kierunkiem Klaudii Jans-Ignacik. Celem tego wyjątkowego meczu była zbiórka środków na nierefundowane leczenie dla podopiecznych Fundacji Herosi walczących z nowotworem kości.

W Charytatywnym Meczu Gwiazd wzięli udział trener ONICO AZS Politechnika Warszawska – Jakub Bednaruk wraz z zawodnikami m.in. Andrzejem Wroną, Guillaume Samicą, Waldemarem Świrydowiczem, Michałem Filipem, Przemysławem Smolińskim, Maciejem Olenderkiem oraz Pawłem Zagumnym. W zespole tenisistów oprócz Klaudii Jans-Ignacik zagrali także Marta Domachowska, Anna Hertel, Mateusz Kowalczyk, Grzegorz Panfil oraz Robert Godlewski. Wsparciem byli goście specjalni - Łukasz „Juras” Jurkowski oraz Mariusz Kałamaga. Spotkanie poprowadził Krzysztof Wanio, komentator Polsat Sport. Dla widzów zostały także przygotowane liczne atrakcje m.in. pokaz tenisa niewidomych, Tenis10 (dzieci w wieku 5-10 lat) oraz konkursy z atrakcyjnymi, sportowymi nagrodami. 

Wydarzeniu towarzyszą charytatywne aukcje na rzecz Fundacji Herosi z wyjątkowymi przedmiotami podarowanymi przez znanych sportowców m.in. bluzą z autografem Agnieszki Radwańskiej, koszulką z autografami zawodników ONICO AZS Politechnika Warszawska, koszulką trenerską Stéphane'a Antigi z autografem oraz koszulką z autografami wszystkich zawodników, którzy wzięli udział w meczu. Dochód uzyskany z aukcji charytatywnych oraz ze sprzedaży biletów-cegiełek na Charytatywny Mecz Gwiazd - Siatkarze vs Tenisiści zostanie przeznaczony na sfinansowanie nierefundowanego leczenia dla podopiecznych Fundacji Herosi walczących z nowotworem kości.

Organizatorem wydarzenia był Polski Związek Tenisowy we współpracy z Tenisem Polskim, Fundacją Herosi, ONICO AZS Politechnika Warszawska, Akademią Tenisa Ziemnego Mera oraz Panfil&Kowalczyk Tennis Academy. 

Podopieczni Fundacji Herosi to mali pacjenci walczący z nowotworem kości z przerzutami na płuca i inne organy. Znajdują się pod opieką Kliniki Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. W trakcie długotrwałego leczenia, przechodzą wiele zabiegów operacyjnych oraz przyjmują liczne chemioterapie, by wrócić do zdrowia. W niektórych przypadkach jednak dotychczasowe sposoby leczenia farmakologicznego (chemioterapia refundowana przez NFZ) okazują się być nieskuteczne i konieczne jest podjęcie dodatkowej, innowacyjnej terapii mogącej uratować życie. Leki nowej generacji stosowane w terapii nie są refundowane przez NFZ (chemia i leki, które celują w rozbijanie komórek nowotworowych), więc koszty leczenia muszą pokryć rodzice. Są to bardzo wysokie kwoty, które wykraczają poza ich możliwości finansowe. Koszt miesięcznej, innowacyjnej kuracji dla jednego dziecka, w zależności od przyjmowanego leku, wynosi ok. 6000-8000 złotych.Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |