DME 2013 w szachach: Polska na prowadzeniu!

Czwarta runda zmagań szachowych już za nami. Polki wygrały czwarty mecz z rzędu i objęły prowadzenie w Drużynowych Mistrzostwach Europy kobiet.

Zawodniczki reprezentacji Polski rozegrały dobre partie pokonując silny zespół z Armenii, 2,5-1,5.
„Przez pierwsze trzy godziny gry trudno było ocenić, jak zakończy się mecz. Pozycje były na tyle dynamiczne że każdy wynik był możliwy. Potem szala zwycięstwa przechyliła się na naszą stronę po niedoczasie. W swojej partii miałam przewagę i mogłam grać na wygraną ale po zwycięstwach koleżanek, Iwety i Kariny zdecydowałam się na remis co zapewniło drużynie zwycięstwo” – opowiedziała o przebiegu meczu liderka polskiej reprezentacji Monika Soćko. 

W kategorii open po wygranym meczu z Czechami na prowadzenie wysunęła się drużyna z Francji. Anglia i Rosja odrabiają straty wygrywając swoje dzisiejsze mecze. Sukcesem zakończyło się spotkanie Drużyny Nadziei Olimpijskich – Polacy wygrali z reprezentacją Litwy 3:1. 

„Po czterech rundach, w turnieju kobiet wszystkie faworytki są na czołowych miejscach. W kategorii open niespodziewanymi lecz zasłużonymi liderami są Francuzi. Także Grecy grają bardzo dobry turniej remisując kolejne mecze. Dobre wyniki odnosi też reprezentacja Gruzji, której lider Baadur Dżobawa wygrał trzy partie, a jedną zremisował” – ocenia mistrz międzynarodowy Stanisław Zawadzki, komentator zawodów.  

Wyniki polskich drużyn w trzeciej rundzie:

DME 2013 Kobiet

Polska - Armenia (2,5-1,5)
Polska II - Rosja (0-4)
Polska III - Hiszpania (2-2)

DME 2013 Open 

Polska I - Słowenia (1,5-2,5)
Polska II - Litwa (3-1) 
Polska III - Rumunia (1-3)
Zobacz także:
DME 2013 w szachach: brązowy medal Polek! DME 2013 w szachach: Polki w ostatniej rundzie walczą o medal! DME 2013 w szachach: Polska walczy o miejsca na podium DME 2013 w szachach: Polska zremisowała z Rosją i walczy o medale DME 2013 w szachach: zawody wchodzą w decydującą fazę

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |