DOZ Maraton Łódź 2017 najgłośniejszym maratonem w Polsce

DOZ Maraton Łódź 2017...
Organizatorzy DOZ Maratonu Łódź ogłosili tegoroczny bieg „Najgłośniejszym Maratonem w Polsce”. Na 42 kilometrach trasy powstanie ponad 50 punktów kibicowania.

Do zespołu organizacyjnego w roli Dyrektora Artystycznego dołączył lider zespołu Coma - Piotr Rogucki, który również wystartuje w maratonie. Obok niego na liście startowej jest już ponad 1000 maratończyków. 

Trasa łódzkiego maratonu podzielona zostanie na 7 stref. W każdej z nich maratończycy doświadczą innego gatunku muzycznego. Zaczynając od muzyki klubowej, przez rock, jazz, muzykę ludową, pop i muzykę świata. Nie zabraknie znanych z poprzednich lat konkursów „Mistrz Kibicowania” oraz „Firmy na maraton”. Meta tradycyjnie znajdować się będzie w Atlas Arenie.

Decyzję o starcie w DOZ Maratonie Łódź podjąłem już jakiś czas temu. W Łodzi się urodziłem, tutaj mieszkam i jestem z tym miastem bardzo mocno związany. Kiedy organizatorzy zgłosili się do mnie z propozycją współpracy byłem bardzo zaskoczony. Nie sądziłem, że z moim doświadczeniem aktorskim i muzycznym mogę jakoś pomóc w organizacji imprezy sportowej. Okazuje się, że nie tylko dołączam do zespołu organizacyjnego, ale swoją wiedzą i doświadczeniem mogę pomóc w rozwoju łódzkiej sceny muzycznej - powiedział dyrektor artystyczny DOZ Maratonu Łódź, Piotr Rogucki. - W zamian oczekuję, że zespoły dadzą mi pozytywnego kopa na trasie. Chciałbym złamać 4 godziny, a oprócz ciężkiego treningu porządna muzyka zawsze dodaje wiatru w plecy - śmieje się Rogucki. 

Zapisy na DOZ Maraton Łódź 2017 możliwe są za pośrednictwem strony www.SlotMarket.pl. Do końca stycznia obowiązuje niższa opłata startowa: 99zł za udział w maratonie oraz 59zł za bieg na 10 kilometrów. 

W ubiegłorocznym maratonie i imprezach towarzyszących wzięła udział rekordowa liczba prawie 6000 biegaczy. Uczestnicy mieli okazję pobiec przez wyjątkowe miejsca Łodzi, m.in. ul. Piotrkowską, przez teren zabytkowej EC1 oraz Księży Młyn. Linię mety przekroczyli w Atlas Arenie. 

DOZ Maraton Łódź, jako pierwsza impreza biegowa w Polsce, posiada pięciogwiazdkowy certyfikat European Athletics oraz, jako jedna z niewielu na świecie, odznakę IAAF Road Race Silver Label. Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |