Daniele Blengini: Musimy pokazać najlepszą siatkówkę

Daniele Blengini: Musimy...
Reprezentacja Włoch jest jednym z sześciu zespołów, które w Krakowie zmierzą się w Final Six Ligi Światowej. Jak do turnieju podejdą Azzurri?

- W porównaniu do pierwszych spotkań Ligi Światowej, nasz zespół dojrzał, zmieniliśmy nieco naszą fizjonomię, ale potrzebujemy jeszcze wielu godzin pracy, żeby odnaleźć odpowiedni rytm gry. Wszyscy zawodnicy są jeszcze na etapie szukanie swojej właściwej formy, dlatego przed nami jeszcze dużo pracy. Jesteśmy szczęśliwi, że mimo to udało się nam awansować do turnieju finałowego Ligi Światowej, w którym zmierzą się wszystkie najmocniejsze ekipy. Każdy z zespołów, które przyjadą do Krakowa, będzie chciał wygrać Final Six. Dla nas będzie to przede wszystkim duży sprawdzian dojrzałości, jednak do Krakowa pojedziemy, by wywalczyć jak najlepszy możliwy wynik. Musimy przede wszystkim dobrze grać, bo przyjdzie się nam mierzyć z zespołami, które będą nas chciały za wszelką cenę pokonać. Logiczne jest więc, że jeśli zależy nam na dobrym wyniku, musimy wspiąć się na wyżyny naszych umiejętności. Chcę, żeby mój zespół zaprezentował najlepszą siatkówkę, a to powinno doprowadzić nas do osiągnięcia dobrych wyników - komentuje trener reprezentacji Włoch, Gianlorenzo Blengini. Włosi zagrają w gr. F wraz z reprezentacją USA i Brazylią. W drugiej grupie rywalizować będą biało-czerwoni, Serbowie i Francuzi. Początek turnieju już w środę 13 lipca, w pierwszym spotkaniu o godz. 17.00 zmierzą się ze sobą Brazylia i Włochy, następnie odbędzie się natomiast mecz Polska - Francja.
Zobacz także:
ATP Finals w Londynie: mecz otwarcia grupy B dla Djokovicia Final Six LŚ 2016: trzysetowa wygrana Brazylijczyków Final Six LŚ: 15-stka reprezentacji Włoch Final Six LŚ: znamy skład biało-czerwonych Earvin NGapeth: Chcemy wygrać Ligę Światową Terminarz turnieju Final Six Ligi Światowej

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |