Debliści Vladimir Ivanov i Ivan Sozonov gwiazdami Narodowego Dnia Badmintona

Gośćmi specjalnymi tegorocznego Narodowego Dnia Badmintona będą słynący z widowiskowej gry debliści Vladimir Ivanov i Ivan Sozonov.

Rosjanie w tym roku sensacyjnie triumfowali w najbardziej prestiżowym i zarazem najstarszym turnieju badmintonowym na świecie - Yonex All England Open Badminton Championships. W finale imprezy, która rozgrywana jest od 1899 roku, Ivanov i Sozonov pokonali znakomity japoński debel Hiroyuki Endo - Kenichi Hayakawa. Po zwycięskiej lotce Rosjanie odtańczyli taniec wojenny - hakę. Ten obraz zapadł w pamięci fanów badmintona na całym świecie. 

Już w sobotę o godzinie 18:30 na korcie centralnym Narodowego Dnia Badmintona Ivanov i Sozonov zmierzą się z naszym eksportowym, olimpijskim deblem: Przemysław Wacha - Adam Cwalina. Obie pary słyną ze spektakularnej gry oraz niezwykłej nieustępliwości. To gwarantuje pojedynek pełen emocji. Jak przystało na grę pokazową, nie zabraknie też niesamowitych badmintonowych fajerwerków.

Kto oczaruje publiczność na PGE Narodowym i będzie cieszył się ze zwycięstwa w prestiżowym meczu rozgrywanym w ramach bezprecedensowego w skali światowej wydarzenia badmintonowego? O tym przekonamy się już przed 19:30 w najbliższą sobotę.

- Zachęcamy wszystkich gości Narodowego Dnia Badmintona nie tylko do oglądania meczów na korcie centralnym, ale także do aktywnego uczestnictwa w animacjach, konkursach i turniejach. Zwieńczeniem tego przepełnionego atrakcjami dnia będzie spotkanie gwiazd. O 18:30 proponujemy wygodnie zasiąść w fotelach w sektorach VIP, by móc cieszyć się grą na najwyższym poziomie. Jestem przekonany, że rywalizujące deble przygotowały dla kibiców niezwykłe niespodzianki - skomentował Piotr Kalinkowski, Sekretarz Generalny Polskiego Związku Badmintona.

Na Narodowy Dzień Badmintona wstęp jest wolny. 

Program Narodowego Dnia Badmintona:

10:00 otwarcie bram PGE Narodowego

Płyta główna:

  10:00 - 19:00 turniej amatorów i seniorów
  10:30 - 11:30 Puchar Dzieci: rejestracja (w dniu wydarzenia na stadionie)  
  12:00 - 15:00 Narodowy Dzień Badmintona - Puchar Dzieci: rozpoczęcie rywalizacji 

Kort centralny:

  13:00 - 13:30 podziękowania polskim olimpijczykom za udział w Igrzyskach w Rio oraz przedstawienie uczestników meczów gwiazd
  13:30 - 14:30 Puchar Polski mężczyzn - singiel
  14:30 - 15:30 aukcja charytatywna
  15:30 - 16:30 wręczenie nagród dla dzieci
  16:30 - 18:15 Puchar Polski mężczyzn - debel
  18:15 - 18:30 Puchar Polski: wręczenie nagród
  18:30 - 19:30 pokazowe mecze światowych gwiazd badmintona 
  19:30 - 20:00 aukcja charytatywna - dogrywka
  20:00 uroczyste zamknięcie Narodowego Dnia Badmintona
Zobacz także:
Olbrzymi sukces Narodowego Dnia Badmintona na PGE Narodowym Już w sobotę PGE Narodowym zawładnie badminton!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |