Derby Arabskie na Służewcu

Po trzech tygodniach letniej przerwy w sobotę 23 lipca zainaugurowana zostanie druga część sezonu wyścigów konnych na Torze Służewiec. W programie dwudniówki jest 19 gonitw (9 w sobotę i 10 w niedzielę).

Najważniejszą gonitwą weekendu będzie Derby Arabski. Niezwykle emocjonująco zapowiadają się także wyścigi o Nagrodę Figaro oraz Nagrodę Syreny.

Widowiskowe Derby Arabskie rozgrywane są na dystansie 3000 m (niedziela, godz. 17.15). Do tego najbardziej prestiżowego wyścigu dla czterolatków czystej krwi arabskiej zgłoszono 11 koni. Głównym faworytem będzie zapewne trenowany przez Kamilę Urbańczyk - Mogadiusz. Poza nim liczyć będą się jeszcze zapewne: Ofirka Fata, Poryw i Horacy.

Oprócz tego czekają nas spore emocje w rywalizacji w innych gonitwach. Czteroletnie i starsze araby staną na starcie gonitwy o Nagrodę Figaro (niedziela, godz. 18.15). Dla części z nich będzie to mocny sprawdzian przed sierpniowym biegiem o Nagrodę Europy (21 sierpnia). Natomiast w wyścigu o Nagrodę Syreny (sobota, godz. 16.00) zmierzą się m.in. Emperor Ajeez i Kokshe, które trzy tygodnie temu zajęły łeb w łeb drugie miejsce za Modraszkiem w Memoriale Fryderyka Jurjewicza.

Początek sobotniego mityngu zaplanowano na godz. 15.00, a niedzielnego na 14.00. Bilety: do strefy B w cenie 5 zł, do strefy A w cenie 10 zł. Bilety dostępne są w kasach w dniu wyścigowym oraz w przedsprzedaży online na www.eventim.pl 


Zobacz także:
Sezon 2016 na Torze Służewiec w liczbach Zakończenie Sezonu 2016 na Torze Służewiec Przedostatni dzień sezonu 2016 Nagrody: Mokotowska, Efforty i Porównawcza Gonitwy o nagrody: Sarmacji, Dżudo i Batyskafa Niespodzianka - Wielką Warszawską wygrał Caccini! Parszywa trzynastka Va Banka

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |