Dmitrij Żytnikow przed meczem z Bjerringbro-Silkeborg

Dmitrij Żytnikow przed...
Wypowiedź Dmitrija Żytnikowa przed meczem Velux EHF Ligi Mistrzów z Bjerringbro-Silkeborg.

Dmitrij Żytnikow: Nie chciałbym stawiać naszej drużyny w roli faworyta w spotkaniu, które rozgrywamy na wyjeździe. Oczywiście potrzebujemy tych punków i po prostu musimy wygrać to spotkanie, ale jestem przekonany, że tak samo myślą nasi najbliżsi przeciwnicy, dlatego będzie to trudny mecz. Poza tym Bjerringbro-Silkeborg to bardzo solidny zespół, który w tych trzech meczach Ligi Mistrzów pokazał, że potrafi grać w piłkę ręczną. Duńczycy potrafią grać mocny, siłowy handball, więc należy nastawić się na ciężką walkę.

Nafciarze prosto z Danii udadzą się do Flensburga, gdzie w środę 19 października rozegrają kolejny mecz w VELUX EHF Lidze Mistrzów.

- Jeśli chodzi o mnie, to jeszcze nie zdarzyło mi się rozegrać dwóch meczów wyjazdowych bez powrotu do domu. Będzie to dla mnie na pewnego swojego rodzaju wyzwanie, a wiemy, że Flensburg-Handewitt to drużyna z najwyższej półki. Oczywiście nastawiamy się w obu spotkaniach na walkę o zwycięstwo, ale nie lubię obiecać, że na pewno wygramy, czy zagramy tak, czy inaczej.

- W środę mieliśmy luźne zajęcia połączone z odnową biologiczną, natomiast od czwartku pracujemy już tylko i wyłącznie pod kątem Bjerringbro-Silkeborg. To jest nasz cel na tę chwilę i koncentrujemy się tylko na tym pojedynku. Wiemy, że te punkty mogą być dla nas bardzo ważne.

Plan wyjazdu ORLEN Wisły:

15.10. godz. 10.40 - wylot z lotniska Fryderyka Chopina w Warszawie
16.10. godz. 16.50 - mecz Bjerringbro Silkeborg - ORLEN Wisła Płock
17.10. godz. 11.00 - wyjazd do Flensburga
19.10. godz. 18.30 - mecz SG Flensburg-Handewitt - ORLEN Wisła Płock
20.10. ok. godz. 15.00 - powrót do Płocka
Zobacz także:
Velux EHF Liga Mistrzów: Vive Tauron wygrywa z MOL-Pick Szeged! Velux EHF Liga Mistrzów: Telekom za mocny dla płocczan Marko Tarabochia z nowym kontraktem Velux EHF Liga Mistrzów: minimalna porażka kielczan z Celje Pivovarną Velux EHF Liga Mistrzów: Orlen Wisła wygrywa z Bjerringbro-Silkeborgiem! Velux EHF Liga Mistrzów: porażka Orlen Wisły z Flensburgiem

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |