Droga do Mistrzostw Cyklu Super League Triathlon rozpoczyna się w Poznaniu

Najbardziej innowacyjna i widowiskowa liga triathlonu już w czerwcu zawita do stolicy Wielkopolski.

Jedyny w Europie wyścig kwalifikacyjny cyklu Super League Triathlon będzie punktem kulminacyjnym 4-dniowego, poznańskiego święta triathlonu. W dniach 29 czerwca - 1 lipca odbędzie się również m.in. start amatorów na trzech dystansach indywidualnych i jednym sztafetowym, Junior Triathlon Poznań oraz Semilac Women Run. To niepowtarzalna okazja, aby wystartować w ramach jednej imprezy ze ścisłą czołówką światowego triathlonu.

Poznań można śmiało nazwać kolebką polskiego triathlonu. W sąsiadującym z miastem Kiekrzu w 1984 roku miały miejsce pierwsze w Polsce zawody triathlonowe, a od 2013 roku, w 5 kolejnych edycjach poznańskiego triathlonu wzięło udział ok. 12 tys. zawodników z całego świata. Poznań może również pochwalić się  doskonałą infrastrukturą sportową – szybkie trasy biegowe i rowerowe oraz jezioro położone blisko centrum miasta umożliwiają zorganizowanie imprezy, która będzie wyjątkowo atrakcyjna zarówno dla triathlonistów, jak i kibiców. Nic dziwnego, że to właśnie to miasto zostało wybrane przez wielokrotnego mistrza świata Chrisa McCormacka i jego partnerów jako gospodarz eliminacji do najbardziej prestiżowej ligi triathlonowej na świecie.

Triathlonowa Liga Mistrzów 

Super League Triathlon to dwa cykle - kwalifikacyjny oraz mistrzowski. W ramach tego pierwszego triathloniści (amatorzy i profesjonaliści) walczą o punkty umożliwiające im start w imprezach mistrzowskich. Cykl mistrzowski to starty ścisłej światowej czołówki triathlonistów, w jednych z najbardziej prestiżowych lokalizacji na świecie. Pula nagród cyklu wynosi ponad 1,5 miliona dolarów. SLT to przede wszystkim innowacyjne, szybkie i bardzo emocjonujące formaty. To prawdziwa gratka dla kibiców, bowiem nigdy wcześniej rywalizacja w triathlonie nie była tak ekscytująca i atrakcyjna do oglądania. 

- Super League Triathlon otwiera nowy rozdział w historii tego sportu. Mamy nadzieję, że imprezy cyklu wprowadzą powiew świeżości i nową jakość do światowego triathlonu - mówi Michael D’Hulst, współzałożyciel i dyrektor Super League Holding. -  Istotną częścią ducha SLT są równe szanse dla wszystkich zawodników. Mam nadzieję, że dzięki możliwości startu u boku największych światowych gwiazd imprezy cyklu SLT będą platformą, która zapewni szansę na realizację marzeń nowej generacji zawodników - dodaje. 

W kategorii PRO Polskę reprezentować będą m.in. Maria Cześnik oraz Agnieszka Jerzyk, które w poprzednich latach reprezentowały nasz kraj podczas Igrzysk Olimpijskich. Michael D’Hulst podczas swojej wizyty w Poznaniu miał również okazję zapoznać się z obiektami, na których będą rozgrywane  zawody:

- Poznań to miasto o świetnych warunkach do organizacji imprez sportowych. Połączenie miejskiej infrastruktury sportowej oraz pełnej akcji formuły wyścigów SLT sprawi, że kibice z łatwością będą mogli śledzić i przeżywać razem z zawodnikami przebieg rywalizacji. To będzie niepowtarzalne wydarzenie - mówił D’Hulst. 

Sportowy festiwal w Poznaniu 

Super League Triathlon Poznań to znacznie więcej niż tylko wyścig kwalifikacyjny cyklu SLT. W ramach najdłuższego w Polsce, 4-dniowego festiwalu triathlonu odbędą się również starty amatorów na trzech dystansach indywidualnych (112,99 km, 56,5 km oraz 28,25 km), a także start drużynowy na dystansie 56,5 km. To niepowtarzalna okazja dla pasjonatów triathlonu z całej Polski, aby wystartować w ramach jednego wydarzenia z najlepszymi zawodnikami na świecie. Z okazji tej zdecydował się skorzystać m.in. medalista Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi Jan Szymański, który w Poznaniu zadebiutuje w triathlonie. 

SLT Poznań 2018 to także Semilac Women Run oraz Złoty Start Kobiet. Inicjatywy, dzięki którym SLT Poznań jako pierwsze na świecie wychodzi naprzeciw realnemu zwiększeniu zaangażowania kobiet w triathlon. W ramach tego projektu triathlonistki będą miały dostęp do dedykowanej platformy treningowej, a także wzajemnego wsparcia i motywacji innych aktywnych kobiet z całej Polski. W trakcie triathlonowego festiwalu planowany jest również Junior Poznań Triathlon - impreza dla najmłodszych sportowców, której głównym celem jest propagowanie wśród nich zdrowego stylu życia oraz pomoc dzieciom w realizowaniu siebie poprzez sport. Wszystkie te inicjatywy tworzą spójny obraz wydarzenia, które łączy pasjonatów triatlonu niezależnie od wieku, płci i kraju pochodzenia. 

Miasto sportu

Bycie gospodarzem imprezy o takiej randze i skali to również doskonała promocja miasta oraz świetny sposób na propagowanie aktywnego stylu życia wśród jego mieszkańców, szczególnie tych najmłodszych. 

- Dzięki Super League Triathlon Poznań miasto na 4 dni zamieni się w sportową stolicę Polski. Przyjadą nie tylko największe światowe gwiazdy, ale również tysiące pasjonatów triathlonu z całego świata. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej inicjatywy - mówi dr Ewa Bąk, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania. - Cieszę się, że nasze zaangażowanie w promocję aktywności i tworzenie coraz lepszej infrastruktury sportowej owocuje możliwością zostania gospodarzem tak wyjątkowego wydarzenia. To również świetna atrakcja dla mieszkańców, a także okazja dla rodziców do zaszczepienia sportowej pasji w swoich dzieciach - dodaje. 

Super League Triathlon Poznań 2018 potrwa od 29 czerwca do 1 lipca 2018 r. Współorganizatorem i patronem honorowym wydarzenia jest Miasto Poznań. Sponsorami imprezy są firmy Ciech, Veolia, Itaka, Cisowianka, Firma Karlik, Aquaspeed oraz Diamant. 

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie www.superleaguepoznan.com. 


Zobacz także:
Widowiskowa rywalizacja najlepszych z najlepszych - wyniki pierwszego dnia Super League Triathlon Poznań Moc atrakcji dla kibiców nad Maltą - weekend z Super League Triathlon Poznań

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |