Dujszebajew ogłosił skład reprezentacji Polski na IO w Rio de Janeiro!

Dujszebajew ogłosił...
Trener Talant Dujszebajew ogłosił skład reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

Przepisy dopuszczają możliwość zgłoszenia 14 zawodników i jednego rezerwowego, którym został rozgrywający Piotr Chrapkowski. Z drużyną do Brazylii poleci także inny rozgrywający Mariusz Jurkiewicz, który będzie mógł zostać zgłoszony do składu jedynie w obliczu kontuzji któregoś z kolegów, ale tylko podczas fazy grupowej turnieju.

Mariusz ciężko trenował na zgrupowaniu w Arłamowie. Przepracował cały okres i jestem bardzo zadowolony z jego postawy. Przed ogłoszeniem składu na igrzyska nie miałem możliwości sprawdzenia go w grze, a obciążenia meczowe, to jednak co innego niż treningi. Nie mamy pewności czy jego kolano wytrzyma grę na pełnych obrotach a szczególnie, takie obciążenia jakie niesie za sobą turniej olimpijski. Dlatego Mariusz leci z nami do Kataru, gdzie dostanie szanse na grę w starciach z drużyną gospodarzy. Będę go tam bacznie obserwował. Następnie poleci z nami do Rio, będzie trenował z drużyną i będzie do dyspozycji na wypadek konieczności zmian - tłumaczy Tałant Dujszebajew.

Już w czwartek (21 lipca) Biało-czerwoni udadzą do Doha, gdzie rozegrają dwa mecze towarzyskie z innymi uczestnikami turnieju w Rio, aktualnymi wicemistrzami świata - reprezentacją Kataru.

Po powrocie znad Zatoki Perskiej Polacy zameldują się w Kielcach, a 28 lipca w Hali Legionów zagrają nieoficjalny sparing z Motorem Zaporoże.

Na 29 lipca zaplanowano niezwykle ważną uroczystość - w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego cała drużyna złoży ślubowanie olimpijskie.

Dzień później ponownie rozegrają test-mecz z ukraińskim klubem, tym razem 30 lipca w Arenie Legionowo.

Ostatniego dnia lipca Biało-czerwoni odlecą do Rio, a od 1 sierpnia trenować już będą na obiektach olimpijskich. Cykl przygotowań zamknie sparing z Tunezyjczykami, który zaplanowano na 3. lipca, najprawdopodobniej w Future Arena, a więc Arenie Przyszłości - to w tej hali piłkarki i piłkarze ręczni walczyć będą o medale Igrzysk XXXI Olimpiady.

Rywalizację o punkty Polacy rozpoczną 7 sierpnia, od meczu z gospodarzami imprezy - Brazylijczykami.

SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI PIŁKARZY RĘCZNYCH NA IO W RIO DE JANEIRO:

Szmal Sławomir - KS Vive Tauron Kielce
Bielecki Karol - KS Vive Tauron Kielce
Jurecki Michał - KS Vive Tauron Kielce
Lijewski Krzysztof - KS Vive Tauron Kielce
Jachlewski Mateusz - KS Vive Tauron Kielce
Kus Mateusz - KS Vive Tauron Kielce
Wiśniewski Adam - SPR Wisła Płock SA
Daszek Michał - SPR Wisła Płock SA
Jurecki Bartosz - SPR Chrobry Głogów
Krajewski Przemysław - KS Azoty Puławy
Gierak Łukasz - TuS N-Lubbecke (GER)
Szyba Michał - Kadetten Schaffhausen (SUI)
Wyszomirski Piotr - TBV Lemgo (GER)
Syprzak Kamil - FC Barcelona Lassa (ESP)

rezerwowy: Chrapkowski Piotr - KS Vive Tauron Kielce
Zobacz także:
Rio zdecydowanie większym sukcesem niż Londyn Maciej Kot: Drużynę Stephane’a Antigi stać w Rio de Janeiro nawet na złoto! Tałant Dujszebajew nowym trenerem reprezentacji Polski! Marka 4F ubierze serbskich olimpijczyków Kwalifikacje Olimpijskie: Rosjanie z biletem do Rio!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |